lenovo-thinkbook-plus-teknosafari

Lenovo ThinkBook Plus dizüstü bilgisayar, numpad kısmına konumlandırılmış ikinci bir ekran ile birlikte geliyor. Cihaz, ikinci ekran ile birçok işi kolaylaştırmayı vadediyor.

Dizüstü bilgisayar piyasasında henüz çok sık olmasa da ikinci ekran görülmeye başladı. Asus, Zenbook serisi ile bu alanda ilerlemiş olsa da Lenovo, yeni ThinkBook Plus modeli ile sektöre kendi bakış açısını getiriyor.

Lenovo özel lansmanında resmi olarak tanıtılması beklenen ThinkBook Plus, klavyenin yanında yer alan ikinci bir ekrana sahip olacak. Renkli ekran, kullanıcılara ek kısayollar ve kullanım kolaylığı sunacak.

lenovo-thinkbook-plus-ozellikleri-teknosafari

Bunların yanında ikinci ekran, ek bir çizim kalemi ile birlikte gelecek. Yani kullanıcılar, bu ekranı tamamen bir çizim tableti gibi de kullanabilecek. Çizimlerin yanında ekranda pek çok uygulamayı çalıştırmak da mümkün olacak gibi gözüküyor.

17 inç büyüklüğünde olacağı düşünülen bilgisayarın tam boyutları ve teknik özellikleri henüz bilinmiyor. Ayrıca ekran, 180 derece olarak açılabiliyor ve standart giriş portlarına sahip olduğu görülüyor. Yeni cihazın detayları, 4 Ocak tarihinde belli olacak.

Lenovo, ikinci ekrana sahip dizüstü modeli ile Asus’a rakip olmak istiyor. Asus, klavyenin üst tarafından ikinci bir ekran ile bir süredir yeni dizüstü bilgisayar modelleri tasarlıyor. Bu ikinci ekran, kullanıcılara büyük bir kullanım kolaylığı ve pratiklik sağlıyor. Lenovo ise bu ekranı klavyenin yan tarafında getirerek, ek bir çizim alanı sağlamış gibi gözüküyor.

İlginizi Çekebilir:

TFF, eMilli Takım seçmeleri yakında başlıyor

Xiaomi 12 serisi tanıtıldı: İşte özellikleri ve fiyatı

MIUI 13 tanıtıldı: İşte özellikleri – 2021

Çin, Metaverse evrenlerine şimdiden milyarlarca dolar yatırım yaptı

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz