LG, OLED TV’yi üretirken sürdürülebilirliği ön planda tutmak için çalışmalarını devam ettiriyor

Üretim aşamasında, 2020 yılına kadar yaklaşık 20 bin ton geri dönüştürülmüş plastik kullanan LG, 2025 yılına kadar bu oranı on kat artırmayı hedefliyor. 2030 yılı hedefi ise 600 bin ton geri dönüştürülmüş plastik kullanmak. Bu kapsamda, LG markalı ürünlerde geri dönüştürülmüş plastik kullanımı yaygınlaşıyor. LG, bu yıl, plastik kullanımını 10 bin tona varan oranda azaltmak amacıyla,  2021 yılında 18 OLED TV modelinde daha az ham plastik kullandı.

Şirketin yeni nesil TV’leri, saygın bir test, inceleme ve sertifikasyon hizmetleri sağlayıcısı olan İsviçre Cenevre merkezli SGS Société Générale de Surveillance SA’dan Eko-Ürün onayını almış panelleri kullanıyor. SGS, iç mekanlarda havayı kirleten maddelerin azaltılması, tehlikeli maddelerin kullanımının azaltılması ve geri dönüştürülebilirliği kapsayan temel değerlendirme kategorilerinde LG OLED panellerine destek veriyor.

LG, sürdürülebilirlik temalı etkinlikleri destekiyor

Sürdürülebilirlik odaklı etkinliklere destek

 Sürdürülebilirlik vizyonunu her alanda sergileyen LG OLED TV’ler küresel bazda olduğu gibi yerel pazarlarda da sürdürülebilirlik odaklı etkinliklere destek veriyor. LG OLED TV, bu amaçla 1 – 22 Mart’ta Mercado tarafından düzenlenen, iklim krizi karşısında kentsel tarım önerisini odağına alan “Orijinal By Nature” sergisinin de destekçilerinden biri oldu. Sergide, camın ileri dönüşümü ve dijital sanat ile beslenen kentsel tarım enstalasyonu, sudan aldığı ilhamla sanatı yaşayan bir sisteme dönüştürüyor. Cam sanatçısı Egemen Kemal Vuruşan’ın kullanılmış şişeleri ileri dönüştürerek tasarladığı enstalasyona, LG OLED ekranları aracılığı ile dijital sanatçı Ecem Dilan Köse’nin dijital sanat eserleri eşlik ediyor. LG OLED ekranlarından yansımalarıyla dijital sanat eserine yerleştirilen ve bitkileri besleyen mor ışık sayesinde enstalasyon yaşayan bir organizmaya dönüşüyor. Kentsel tarım uygulamalarıyla tanıdığımız Ek Biç Ye İç ekibi de projede iş birliğiyle yer alıyor ve sistemin çalışması konusundaki teknik desteği sağlıyor.

 

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmayı unutmayın!

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz