Apple Aktif iPhone

ABD merkezli teknoloji devi Apple, dünya genelinde 1.65 milyar aktif ‘iPhone’ olduğunu açıkladı. Analistler tarafından yapılan tahminler; şirketin, 2020 yılı sonuna kadar 1.9 milyar ‘iPhone’ satışına ulaşacağına işaret ediyordu.  

ABD merkezli teknoloji devi Apple, dünya genelinde 1.65 milyar aktif ‘iPhone olduğunu açıkladı. Şirketin söz konusu rakamda 1 milyar barajını geçmesi, önemli bir kilometre taşı olarak yorumlandı. Teknoloji devi, 1 milyarıncı ‘iPhone’unu ilk kez 2016 yılında satmıştı. 2019 yılının Ocak ayında ise dünya genelinde 900 milyon aktif ‘iPhone’ kullanıcısı olduğu açıklanmıştı. Aktif ‘iPhone sayısının, herhangi bir Apple servisiyle son 90 gün içerisinde etkileşime girmiş cihazların hesaplanması sonucu bulunduğu ifade edildi. Şu ana kadar satılmış olan ‘iPhone’ların önemli bir kısmının, hala aktif kullanımda olduğu dile getirildi. 

Diğer yandan; analistler tarafından yapılan tahminler, şirketin 2020 yılı sonuna kadar toplamda 1.9 milyar ‘iPhone’ satışına ulaşacağına işaret ediyordu. Fakat ABD’li teknoloji devi, ulaştığı satış rakamına ilişkin henüz resmi bir açıklama yapmadı. Bununla birlikte Apple, geçen çeyrekte tüm zamanların gelir rekorunu kırmıştı. 2020 yılının son çeyreğinde; ‘iPhone’lar üzerinden elde edilen gelir, 65 milyar dolara ulaşmıştı. Bu da şirket için yeni bir rekora daha tekabül ediyordu.  

Apple, ‘iPhone’ yenileyen kullanıcı sayısı konusunda da önemli bir rekora imza atmıştı 

iPhone Yenileyen Kullanıcı Sayısı

Apple ayrıca, iPhone’ yenileyen kullanıcı sayısı konusunda da önemli bir rekora imza atmıştı. Şirket CEO’su Tim Cookpandeminin de etkisiyle 2020 Noel’inde rekor sayıda ‘FaceTime’ görüşmesi yapıldığını açıklamıştı. Fakat ‘iPhone’ pazarındaki birim satışlarında, önemli bir düşüş yaşandığı da biliniyordu. Bu nedenle teknoloji devi, son dönemlerde ürün yelpazesini genişletmeye yönelik hamleler yapıyordu. Son yıllarda akıllı telefon satışlarında genel bir düşüş yaşansa da Apple, bu düşüşten ciddi oranda etkilenmemişti. Ancak son açıklanan veriler, her yıl daha az kişinin ‘iPhone’ aldığını ve bu kişilerin de uzun bir süre boyunca bu cihaza bağlı kaldığını da göstermiş oldu.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Apple, Büyük Ekranlı iPhone SE Plus ‘ı 2021’de Piyasaya Sürebilir

Apple; iPhone, iPad ve Apple Watch’ların MacBook Üzerinden Kablosuz Olarak Şarj Edilebildiği Bir Patent Aldı

Apple, İki Ayrı Katlanabilir Ekranlı ‘iPhone’ Modeli Test Ediyor! 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz