LG Folder 2

Akıllı telefon pazarında eski zamanlarına dönmeye çalışan LG, Android işletim sistemine sahip olan, kapaklı bir cep telefonu üretti. LG Folder 2 , teknik özellikleri ve tasarımı ile geçmişten günümüze gelmiş bir cep telefonunu andırıyor.

Eski kapaklı cep telefonlarının yeri herkes için ayrıdır. Geçmişte Motorola ve Samsung kapaklı cep telefonu pazarının önemli isimleriydi. Hatta yıllar sonra her iki marka da kapaklı telefonlar üretti. Modern dünyanın teknolojilerine uygun olarak üretilen telefonlar, hem geçmişin izlerini taşıyordu hem de katlanabilir ekranları sayesinde, günümüz teknolojisinin becerilerini yansıtıyorlardı. LG’nin yeni tanıttığı telefon ise, geçmişin kapaklı telefonlarını özleyen insanlara yönelik. Android işletim sistemine ve Snapdragon işlemciye sahip olan LG Folder 2, eski bir telefon gibi görünüyor ancak, onu akıllı telefonlar sınıfına almamızı sağlayacak özelliklere sahip.

LG Folder 2 teknik özellikler

LG Folder 2 teknik özellikler

LG’nin bu katlanabilir cep telefonu Android işletim sistemine sahip. Bu da Google servislerinin daha rahat kullanılabileceğini gösteren olaylardan biri. Aynı zamanda WhatsApp gibi temel iletişim uygulamalarını da kullanılabileceğini gösteriyor. Ama Folder 2’nin hangi uygulamaları desteklediğine dair net bir açıklama bulunmuyor. 

LG Folder 2 işlemci olarak Snapdragon 210 işlemcisini kullanıyor. Günümüz telefonlarında kullanılmasının son derece zor olduğu bu işlemcinin performansı, Folder 2 için son derece yeterli olarak görülüyor. Bu işlemci 28 nm teknolojisi ile üretilmiş 4 çekirdekli bir işlemci. Cortex A7 mimarisine sahip olan bu dört çekirdek 1.1 GHz frekans hızında çalışıyor. Grafik birimi olarak ise Adreno 304 kullanıyor. Aynı zamanda 1 GB belleğe sahip. Depolama alanı konusunda ise 8 GB’lık bir hafızası var. Ayrıca microSD kart desteği mevcut. Şebeke özelliği olarak ise 4G destekliyor.

Telefonun iki ekranı bulunuyor. Katlanabilir cep telefonlarında her zaman görülen kapak üzerini minik ekranında, bildirimler ve gelen çağrılar görülüyor. Bu erkanın boyutu 0.9 inç. Ana ekranımız ise 2.8 inç büyüklüğünde ve 240 x 320 piksel çözünürlüğünde. Bu ekranın dokunmatik özelliği bulunmuyor.

LD Folder 2’de bir ön kamera bulunmuyor. Arka tarafında ise 2 MP’lik bir kamera mevcut. Ayrıca arka tarafında kamera yanında SOS tuşu var. Bu tuş ile acil durumlarda, belirlenen numaralar ve acil servisler aranabiliyor.

Folder 2’nin 1470 mAh’lik bir bataryası bulunuyor. Teknik özelliklerini göz önüne alırsak, Folder 2 oldukça uzun bir kullanım süresi sunacak gibi duruyor. 

LG Folder 2 fiyat

LG’nin eski katlanabilir cep telefonu anlayışını geri getirdiği bu modelin resmi satış fiyatı 160 dolar olarak açıklandı. Telefon, Nisan ayı içerisinde Güney Kore’de satılmaya başlanacak.

DigiToll #10

LG, yeni telefonu LG Style 3 ‘ü tanıttı

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz