Okuma Süresi
1 dakika

Kıvrılabilen ekranlı televizyonunu ilk defa CES 2019 yılında görücüye çıkartan ve CES 2020’de bir dizi yenilik ve güncellemeyle tekrar görücüye çıkaran LG’nin Signature OLED TV R modelinin bu yıl içerisinde satışa çıkarılacağı ve fiyatının 60 bin dolar olacağı iddia edildi 

Televizyon teknolojileri her geçen gün üzerine koyarak ilerliyor. Daha ince çerçeveler, daha yüksek çözünürlükler derken LG, geçen senenin başında düzenlenen CES 2019 fuarında dünyanın ilk kıvrılabilen televizyonu Signature OLED TV R’yi tanıtmıştı. Güncellenen ve bir dizi yenilikle CES 2020’de tekrar görücüye çıkan cihazın fiyatının 60 bin dolar olacağı iddia edildi ve bu bilgi LG yöneticilerine dayandırıldı. 

LG’nin Ev Eğlence Pazarlama Müdürü J.S Lee bir röportajda televizyonun fiyatının 60 bin 000 ABD Doları (güncel olarak 357 bin 24 Türk lirası) olacağına dair bir bilgi paylaştı. Henüz şirketten resmi bir açıklama yapılmasada LG’nin kıvrılanbilen televizyonunun fiyatı oldukça dikkat çekti. 

LG kıvrılabilir televizyon nasıl çalışıyor?

Ekranı kapalıyken bir televizyon masasına benzeyen Signature OLED TV R modelinin, ekranı on saniye içerisinde tam boyutuna açılabiliyor. Ama istendiği boyutta bırakılabilme özelliğine de sahip. OLED panele sahip olan televizyonun boyutu 65 inç yani 165 ekran. 4K çözünürlüğe sahip olan bu televizyon LG’nin televizyon işletim sistemi olan webOS ve sesli asistan Alexa ile birlikte geliyor. Ayrıca 100 watt’lık Dolby Atmos hoparlör sistemine sahip. LG’nin yeni televizyonu 50 bin açıp kapatma için test edildiği belirtildi. Kullanıcılar cihazı kumanda komutlarıyla TV’yi açabiliyor veya kapalı konuma getirebiliyor. 

Cihazın 2020 ikinci veya üçüncü çeyrekte satışa çıkması bekleniyor.

LG yeni OLED ve NanoCell TV serisini tanıttı

LG, CES 2020’de Soyunma Kabinini Hayatımızdan Çıkaracak Teknolojisini Tanıttı

LG G9’un tasarımı ortaya çıktı