Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Facebook, kullanıcıların 60 saniyelik rap videoları oluşturabildiği yeni uygulaması Bars ’ı duyurdu. Profesyonel olarak oluşturulan ritimlerin üzerine uygun söz bile öneren Bars isimli uygulama özellikle rap-severler için geliştirildi. 

Nerede popülarite orada Facebook desek yalan olmaz. Şirket hızlı bir şekilde insanlar arasında ne çok konuşuluyor ve beğeniliyorsa onun üzerine yoğunlaşıyor. Ortaya yeni özelliklerden tutun da pek çok yeni uygulama çıkarıyor. Bu bağlamda Facebook son dönemlerde Türkiye de dahil olmak üzere pek çok kesimin dinlediği ve beğeni toplayan rap müzik için yeni bir uygulama geliştirdi. Rap severlerin ilgisini çekebilecek yeni uygulama Bars, TikTok benzeri bir kullanıma sahip. 

Facebook, Bars ‘da şarkı sözü de önerecek

Facebook’un profesyonel ritimleri altyapı olarak sunduğu ve kullanıcıların rap şarkıları oluşturup paylaşabileceği yeni uygulama Bars’ta yeni başlayanlar için ayrıca şarkı sözü önerileri de yapılıyor. 

TikTok ya da kısa video paylaşım uygulamalarından farklı olarak rap müziğe odaklanan ve rap severler için geliştirilen yeni uygulamada kullanıcılar 60 saniyeye kadar videolar oluşturabilecekler. Kullanıcılar oluşturdukları bu rap videolarını dilerlerse kaydedip başka platformlarda da paylaşabilecek. Pek çok farklı özellik sunan uygulamada, otomatik önerilen kelimeler ya da serbest stil yapma gibi imkanlar sunulacak. 

Facebook’un Bars’ı duyurduğu açıklama: “Ses üretim araçları karmaşık, pahalı ve kullanımı zor olabilir. BARS ile profesyonelce oluşturulmuş ritimlerimizden birini seçebilir, şarkı sözleri yazabilir ve kaydedebilirsiniz.” oldu. 

Kullanıcıların farklı beceri düzeylerine uygun olarak rap müzikleri ve videoları oluşturabileceği Facebook ‘un yeni uygulaması Bars şu an için ABD’deki kullanıcılar için hizmete açıldı. Android sürümünün henüz yayınlanmadığı uygulama ABD’li iOS kullanıcılar tarafından deneyimlenebiliyor. Uygulamanın diğer bölgelerde ne zaman kullanıma sunulacağı ise şu an için bilinmiyor.

İlginizi Çekebilir:

Facebook Avustralya’da Haber İçeriklerini Engellerken Yanlışlıkla Devlet Kurumlarını da Kısıtladı

Facebook, Clubhouse Uygulamasına Rakip Olacak Bir Platform Üzerinde Çalışıyor 

Facebook, 2022 Yılında Piyasaya Yeni Bir Akıllı Saat Sürmeyi Planlıyor 

Clubhouse nedir, nasıl girilir? | İzinsiz Girilmeyen Uygulama:

 

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz