Mark Zuckerberg Bitcoin

Mark Zuckerberg tarafından yapılan bir Facebook paylaşımı, dünyaca ünlü şirket CEO’sunun keçilerinden birine ‘Bitcoin’ adını verdiğini ortaya koydu. Paylaşımda yer alan fotoğraftaki diğer keçinin adının da ‘Max’ olduğu görüldü. Keçilerin isimleri birleştirilince, ortaya “Max Bitcoin (Bitcoin’i maksimize edin)” ifadesinin çıkması ise dikkat çekti.  

Facebook’un kurucu CEO’su Mark Zuckerberg tarafından yapılan bir Facebook paylaşımı, dünyaca ünlü iş adamının keçilerinden birine ‘Bitcoin’ adını verdiğini ortaya koydu. Söz konusu paylaşımda, 2 keçinin yer aldığı bir fotoğrafa yer verildi. Fotoğrafta yer alan diğer keçinin adının ise ‘Max’ olduğu görüldü. Zuckerberg, paylaşımında keçilerin kendisine ait olduğuna işaret etti. Şirket CEO’su, keçilerde neden ‘Max’ ve ‘Bitcoin’ isimlerini tercih ettiğine dair bir açıklama yapmadı.  

Diğer yandan; Zuckerberg’ün, çok uzun bir süredir Bitcoin hayranı olduğu ve kripto para piyasasını yakında takip ettiği de biliniyordu. Facebook, uzun bir süre boyunca kripto para piyasasına ilişkin iddialarla gündeme gelmişti. Platform ayrıca, kendi kripto para birimini piyasaya sürmeye yönelik girişimlerde de bulunmuştu.  

Keçilerin ismi, “Max Bitcoin (Bitcoin’i maksimize edin)” ifadesinin ortaya çıkmasına neden oluyor

Max Bitcoin

Öte yandan; yapılan paylaşım, birçok kişi tarafından Zuckerberg’ün verdiği bir mesaj olarak yorumlandı. Keçilerin isimleri birleştirilince, ortaya Max Bitcoin (Bitcoin’i maksimize edin)” ifadesinin çıkması dikkat çekti. Bununla birlikte; İngilizce’de “keçi” anlamına gelen “goat” kelimesinin, pek çok sosyal medya kullanıcısı tarafından the greatest of all time (tüm zamanların en iyisi)” ifadelerinin kısaltması olarak kullanıldığı da biliniyordu. Zuckerberg, konuya ilişkin kendisine yöneltilen soruları yanıtsız bıraktı.  

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

ABD Hükumetinin, Mark Zuckerberg Nedeniyle TikTok Uygulamasına Savaş Açtığı İddia Edildi

Trump’ın Paylaşımı Zuckerberg’e 7,2 Milyar Dolar Kaybettirdi

Mark Zuckerberg, Bill Gates ‘in COVID-19 çalışmalarına 25 milyon dolar bağışladı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz