LiveWire Elektrikli Motosiklet
Okuma Süresi
1 dakika

ABD’li motor üreticisi Harley-Davidson’ın ilk tamamen elektrikli motosikleti LiveWire, şirketin resmi elektrikli motosiklet markası oldu. Harley-Davidson çatısı altındaki ayrı bir marka olarak yoluna devam edecek olan LiveWire’ın, ilk elektrikli modelini bu yılın Temmuz ayında görücüye çıkaracağı ifade edildi.  

ABD’li motor üreticisi Harley-Davidson, 2019 yılında ilk tamamen elektrikli motosiklet modeli ‘LiveWire’ı kullanıcı beğenisine sunmuştu. Şirket; şimdi de ‘LiveWire’ ismini, kendi çatısı altındaki tamamen elektrikli motosiklet markası için resmi ad olarak kullanmayı planladığını açıkladı. LiveWire’ın, ilk elektrikli modelini 8 Temmuz’da görücüye çıkaracağı ifade edildi. Söz konusu tanıtım etkinliğinden 1 gün sonra ise modelin, her yıl düzenli olarak ABD’de gerçekleştirilen ‘Uluslararası Motosiklet Şovu’nda tekrar tanıtılacağı belirtildi.  

Diğer yandan; Harley-Davidson, ‘LiveWire’ markası altında piyasaya sürülecek olan ilk motosikletin özelliklerine ilişkin detaylı bir bilgi aktarımında bulunmadı. Fakat şirket; markanın başlangıçta, kentsel kullanım için tasarlanan modellere odaklanacağına işaret etti.  

Harley-Davidson, ‘LiveWire’ markasının dağıtım stratejisine ilişkin açıklamalarda bulundu 

Harley-Davidson LiveWire

Harley-Davidson ayrıca, ‘LiveWire’ markasının dağıtım stratejisine ilişkin açıklamalarda da bulundu. Aktarılan detaylara göre; LiveWire, ilkleri Kaliforniya’da açılması planlanan özel ‘LiveWire’ galerilerini işletecek. Bunun yanında, bazı Harley-Davidson bayileri ve yetkili satıcıları da ‘LiveWire motosikletlerin satışını gerçekleştirecek. Ancak modeller, her bayi ve yetkili satıcıda bulunamayacak. LiveWire; Harley-Davidson’ın mühendislik alanındaki uzmanlığından, üretim ayak izinden, tedarik zinciri altyapısından ve küresel lojistik ağından da faydalanacak.  

Öte yandan; marka, Harley-Davidson’ın elektrikli araç projelerinden birini ayrı bir marka haline getirdiği ilk girişimi olmadı. Şirketin, elektrikli bisikletlerini de ilk elektrikli bisikletine adını veren ‘Serial 1’ adlı bir marka altında pazarlamaya ve satmaya devam ettiği biliniyordu.  

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

İsveç, Araçları Sürüş Halindeyken Şarj Edebilen Bir Elektrikli Yol Test Ediyor! 

Huawei’den Elektrikli Otomobil Geldi: Cyrus Smart Selection SF5!

General Motors, Elektrikli İlk Hummer ’ını Tanıttı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz