mercedes-benz-almanyada-eve-teslim-arac-satisina-basladi

Mercedes-Benz çok kısa bir süre önce Almanya’da internet üzerinden eve teslim araç satışına başladığını duyurdu. Mercedes-Benz’in çevrimiçi mağazasından satın alınan araçlar, gündelik hayatta internet alışverişlerinden alıştığımız üzere alıcının istediği adrese ücretsiz olarak teslim ediliyor.

İnternet, hayatımız içerisinde inkâr edilemez büyüklükte öneme sahip. İnternetin geldiği nokta bizleri hayatımızdaki bir diğer önemli başlık olan alışveriş telaşından da kurtarıyor. Online alışveriş siteleri gün içerisinde sık sık karşımıza çıkıyor. Mercedes-Benz’in başlattığı yeni hizmet ise internetten yapılan alışverişlere başka bir boyut kazandırıyor.

Mercedes-Benz, kısa bir süre önce Almanya genelinde çevrimiçi araç satış hizmeti başlattı. Mercedes-Benz’in internet sitesinden satın alınan araçlar, şirket tarafından doğrudan alıcının istediği adrese teslim ediliyor. Sadece Almanya’da sunulan Mercedes-Benz’in bu hizmeti, insanlar tarafından büyük ilgi görmeye ve yaygın bir şekilde kullanılmaya da başlandı.

2019 yılının Aralık ayından itibaren bu zamana kadar Mercedes-Benz’in çevrimiçi mağazasını 400.000 kullanıcı ziyaret etti. Çevrimiçi mağazayı kullanarak bir Mercedes-Benz araç satın alan insanlar, araçlarının istedikleri adrese teslim edilmesini sağlayabiliyorlar. Araçların istenilen adrese teslimi, Mercedes-Benz tarafından ücretsiz bir şekilde sağlanıyor.

Eve Teslim Araç Satışı Gelecek Vaat Ediyor Mu?

mercedes-benz-almanyada-eve-teslim-arac-satisina-basladi

Pazar payı yüksek olan diğer markalar gibi Mercedes-Benz de çevrimiçi araç satışının gelecek vaat ettiğine inanıyor. Otomobil devi, 2025 yılına kadar bütün satışlarının yüzde 25’inin çevrimiçi olarak gerçekleşmesini bekliyor. Eve teslim araç kampanyalarını da önümüzdeki günlerde sıkça görebiliriz.

mercedes-benz-almanyada-eve-teslim-arac-satisina-basliyor

Pandemi döneminde alınan önlemler nedeni ile insanların birbiri ile temasının en aza indirilmeye çalışıldığı bu günlerde temassız bir şekilde alışveriş yapabilmemin önemi artıyor. Araçlar, koruyucu kıyafetler giyen görevliler tarafından doğrudan sahibine ulaştırılıyor. Satın alınan araç, teslimat öncesi yüzde 70 oranında hazırlanmış izopropil alkol içeren dezenfektanla dezenfekte ediliyor ve ardından son kullanıcıya ulaşıyor. Hizmetin ülkemizde kullanıp kullanılamayacağı henüz netleşmedi.

Size göre ülkemizde verilecek olan böyle bir hizmet verimli çalışabilir mi? Yorumlarda belirtirseniz çok seviniriz.

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Daimler ve Volvo, Hidrojen ile Çalışan Kamyon Geliştirecek!

Toyota Yeni Kompakt SUV Modeli Yaris Cross’u Dünya Prömiyerinde Tanıttı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz