Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Nikon ABD, Coronavirüs nedeniyle online fotoğrafçılık kursları videolarını Nisan ayı boyunca ücretsiz olarak yayınlayacak. Profesyonel fotoğrafçılar tarafından verilen kursların uzunlukları, 15 dakika ile 1 saat arasında değişiklik gösteriyor. Video konuları, fotoğrafçılık alanındaki pek çok dalla ilgili geniş bir yelpazeye yayılıyor.

Çin’in Wuhan şehrinden tüm dünyaya hızla yayılan COVID-19, pek çok ülkede karantina çalışmalarının yapılmasına sebep oluyor. Sosyal izolasyonu ve karantinayı sürdürmeye devam eden kişiler, zamanlarını daha verimli geçirebilmek adına dijital platformlar tarafından sunulan imkanlardan yararlanıyor. Konuyla ilgili pek çok şirket, belli hizmetleri ücretsiz hale getirerek sürecin daha sağlıklı atlatılabilmesine destek olmaya çalışıyor. Kısa bir süre önce Nikon ABD de Coronavirüs nedeniyle Nisan ayı boyunca online fotoğrafçılık kursları videolarını ücretsiz olarak yayınlayacağını duyurdu. Şirket konuyla ilgili yaptığı açıklamada amaçlarının her zaman yaratıcıları desteklemek olduğunu vurguladı ve böylesi bir zamanda da misyonlarını bu şekilde gerçekleştirebileceklerine işaret etti.

nikon-ucretsiz-online-fotografcilik-kurslari

Japonya merkezli teknoloji devinin aktardığı detaylara göre, şirketin online fotoğrafçılık okulundan 10 tane kurs bu ay ücretsiz olarak site ziyaretçileriyle paylaşılacak. Profesyonel fotoğraf sanatçıları ve Nikon temsilcileri tarafından verilen kursların uzunluğu, 15 dakika ile 1 saat arasında değişiklik gösterecek. Kullanıcıların, kursları izleyebilmek ve Nikon ABD’nin Nisan ayına özel ücretsiz online fotoğrafçılık kursları hizmetinden faydalanabilmek için kayıt aşamasında isim ve adres bilgilerini paylaşması gerekecek. Kursların içerikleri; manzara fotoğrafçılığından makro fotoğrafçılık veya Reed Hoffman tarafından verilen temel fotoğrafçılık eğitimine kadar alanla ilgili çok geniş bir yelpazeye yayılacak.  

Online eğitimin, normalde toplam ücreti 250 dolar

Chris Hershman tarafından anlatılan “Müzik Videoları Yapma Sanatı” isimli eğitim videosu veya Tamara Lackey’nin verdiği “Çocuk ve Evcil Hayvan Fotoğrafçılığı” kursu, Nikon’un hazırladığı 10 kursluk online eğitim seti içerisindeki en dikkat çekici videolar arasında bulunuyor. Diğer yandan bazı kurslar, belli fotoğraf makinesini odağına alarak eğitim vermeyi hedefliyor. Örneğin Kitty Peters“Z50” cihazı üzerinden video kursu veriyor. Benzer şekilde Nikon’un “SB-5000” flaş ünitesi üzerinden uygulamalı bir ışıklandırma eğitimi de veriliyor. Şirket tarafından hazırlanan 10 kursluk online eğitim setindeki videoların ücreti, normalde 15 dolar ile 50 dolar arasında değişiklik gösteriyor. Nikon, bu hamlesiyle beraber yaklaşık 250 dolar değerindeki bir fotoğrafçılık eğitimi setini ziyaretçileriyle ücretsiz biçimde paylaşmış oluyor. Paylaşılan eğitim videoları, özellikle İngilizce bilen fotoğraf tutkunlarını karantina sürecinde oldukça memnun edecek gibi görünüyor. 

Nikon ücretsiz online fotoğrafçılık kursları videolarına erişmek için tıklayınız.

Google’dan online coronavirüs testi açıklaması

Coronavirüs gıda ürünlerine bulaşır mı?

Resmi, Türkiye Coronavirüs haritası açıldı 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz