microsoft-edge-verimlilik-modu-teknosafari

Amerikalı teknoloji şirketi Microsoft, Edge tarayıcısı için verimlilik modu ile birlikte yeni özelliklerini duyurdu. Yeni verimlilik modu ile birlikte tarayıcı, çok daha az CPU ve bellek harcayacak.

Microsoft, Edge tarayıcısını daha verimli ve kullanışlı bir hale getirebilmek için çalışmalarına devam ediyor. Şirketin getirdiği özelliklerden verimlilik modu, güç, bellek ve CPU kullanımını azaltacak.

Bunların yanında Edge için yeni özelliklerin de geleceği duyuruldu. Yeni özellikler ile kullanıcılar, dizüstü bilgisayarın pili azalsa dahi daha uzun süre çevrimiçi kalabilecek.

Microsoft tarafından paylaşılan açıklamalarda, “Cihazınızın pili azaldığında, Microsoft Edge kendisini verimlilik moduna ayarlayacak ve CPU ve RAM gibi sistem kaynak kullanımını önemli ölçüde azaltarak pil ömrünü uzatacak ve web’de daha uzun süreler dolaşmanıza yardımcı olacaktır.” şeklinde ifadeler yer aldı. Ayrıca özellik, kullanıcının isteğine göre açılıp kapatılabilecek.

Microsoft Edge verimlilik modu nasıl açılır?

  • Sağ üst köşede üç nokta olarak yer alan menüye tıklayın.
  • ‘Ayarlar’ seçeneğine tıklayın.
  • Ayarlar ekranının sol panelinde yer alan ‘Sistem ve performans’ seçeneğine tıklayın.

microsoft-edge-performans-verimlilik-modu-teknosafari

  • ‘Şu durumda verimlilik modunu aç’ seçeneklerinden sizin için uygun olanı seçin.

Verimlilik modu haricinde iki yeni özellik tarayıcıya ekleniyor. Bunlardan ilki, tarayıcıda kayıtlı şifrelerin kolay bir şekilde değiştirilmesini sağlıyor. Tarayıcı ayarlarında yer alan Parolalar kısmı, artık değiştir butonuna sahip. Bu sayede kullanıcılar, kayıtlı şifrelerini kolayca değiştirebiliyor.

Son olarak ise tarayıcıya fiyat takibi özelliği eklendi. Kullanıcılar, almak istediği bir ürünün fiyatlarını karşılaştırarak ürün indirime girerse uyarı alabilecek. Bu sayede ürünlerin en uygun fiyat ile temin edilmesi sağlanacak.

İlginizi Çekebilir:

5 nm MediaTek Dimensity 7000 Sızdırıldı

Vivo Y53s inceleme – Türkiye’de üretildi

iPhone 14 Serisi USB-C Bağlantısı ile Gelebilir

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz