Cyberpunk 2077’nin geliştiricisi CD PROJEKT RED, oyunun yeni nesil oyun konsollarındaki kullanıcıları pek de memnun etmeyen performansını kabul etti. Şirket, PlayStation 4 ve Xbox One’ın Cyberpunk 2077 ‘yi kaldırmadığını belirterek özür diledi. Twitter’dan yapılan duyuruyla PS4 ve Xbox One kullanıcılarına para iadesi yapılabileceği açıklandı. 

Pek çok ertelemenin ardından, son olarak 10 Aralık’ta oyunseverlerin beğenisine sunulan Cyberpunk 2077, belli bir kesimden tam not almayı başarsa da, oyunda yaşanan hataların fazlalığı eleştiri oklarını da üzerine çekmişti. Oyun PC tarafında pek sorun çıkarmasa da konsol tarafında yaşanan sorunlar oyunun puanına da yansımıştı. Metacritic kullanıcı verilerine göre, Cyberpunk 2077’nin PS4 tarafındaki kullanıcı puanı 10 üzerinden sadece 2,7 aldı. Xbox tarafında ise bu puanı 3,5 olarak görülüyor. Oyunun PS4’ü kaldırmaması pek çok oyuncuyu zora sokmuştu. Hatta Sony’nin Cyberpunk 2077’yi kaldırmayan konsol için para iadesi yapabileceği belirtilmişti.

PlayStation 4 ve Xbox One için Cyberpunk 2077 para iadesi

Şimdi ise oyunun geliştiricisi CD PROJEKT RED’den de benzer bir açıklama geldi. Şirketin Twitter hesabından yapılan bir duyuruda, “PlayStation 4 ve Xbox One’da daha iyi oynamasına daha fazla dikkat etmeliydik” dedi. Bunun yanı sıra şirket, bir hafta içinde sunulacak yeni bir güncellemeyle söz konusu performans sorunlarını çözmek için çalışacaklarını belirtti. Güncellemelerle söz konusu hataların giderilecek olduğu açıklansa da geliştirici şirket, beklemek istemeyen kişilerin geri ödeme talep etmekte özgür olduklarını açıkladı.

PlayStation 4 ve Xbox One konsol kullanıcıları, Cyberpunk 2077’yi iade etmek isterlerse dijital sürüm için Sony ve Microsoft’un ilgili geri ödeme sistemlerine erişim sağlayarak bu işlemi gerçekleştirebilir.  Oyunun kutulu standart versiyonu için ise kullanıcıların aldıkları yere gitmesi gerektiği aktarılıyor. 

CD RED PROJEKT, yeni nesil oyun konsollarında yaşanan sorunları çözmek için ocak ve şubat aylarında önemli güncellemeler yayınlayarak konsol tarafındaki hataları çözmeyi planlıyor. 

Konsol tarafında Cyberpunk 2077 geliştiricilerinin oyunda yer alan hataları gidermek için önümüzdeki zamanlarda oldukça yoğun olacağı aşikar. Ancak her ne kadar konsolda yaşanan sorunlarla anılsa da Cyberpunk 2077’nin PC sürümünün de belirli güncellemelerle düzeltmeler alacağı söyleniyor. Ancak söz konusu güncellemeler için verilen net bir tarih henüz bulunmuyor.

İlginizi Çekebilir:

Sony’nin Cyberpunk 2077’yi Kaldırmayan PS4 Kullanıcılarına Para İadesi Yaptığı Söyleniyor

PC Tarihinin Bu Zamana Kadar En İyi Çıkış Yapan Oyunu: Cyberpunk 2077

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll:

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz