Microsoft bugün yaptığı bir duyuru ile 2021 mali yılının 2. çeyrek sonuçlarını açıkladı. Şirket açıkladığı son verilerle birlikte 43,1 milyar dolarlık gelir ve 15,5 milyar dolarlık net gelir elde ettiğini açıkladı. Bu bağlamda şirketin geliri yüzde 17, net geliri ise yüzde 33 arttı. Microsoft ayrıca, Xbox ve Game Pass aboneliklerinden elde ettiği oyun gelirlerinin ise üç aylık süreçte 5 milyar doları aştığını aktardı.

ABD merkezli teknoloji üreticisi Microsoft 2021 yılının ikinci çeyrek mali sonuçlarını açıkladı. Halihazırda oyun sektörünün önemli şirketlerinden olan Microsoft’un yeni nesil oyun konsolları ile birlikte daha da büyüdüğü ortaya çıktı. 

Xbox Series X ve Series S’lerin satışa çıkması, geçen üç aylık süreçte Microsoft’un oyun kütüphanesi hizmeti sunduğu Game Pass platformunu da ciddi oranda genişletti. 10 Kasım’da Xbox Series X ve Series S ile kullanıcılarına yeni nesil oyun donanımları sunan şirket bu süreçte Game Pass hizmetini birinci ve üçüncü parti oyun stüdyoları ile daha da güçlendirdi. 

Microsoft Game Pass xCloud hizmetleri yüzde 51 artırdı

Game Pass kütüphanesini hem yeni oyunlarla hem de stüdyolarla güçlendiren Microsoft, bu bağlamda içerik ve hizmet gelirini de geçen senenin aynı dönemine göre yüzde 40 artırmayı başardı. Şirketin açıkladığı verilere bakıldığında, yaşanan yüzde 40’lık artışla birlikte geliri 3,5 milyar dolara yükseldi. 2021 yılı ikinci çeyrek mali sonuçlarında açıklanan verilere göre Xbox Series X’lerin yüzde 70’i Game Pass aboneliğine sahip. Bu bağlamda yeni nesil oyun konsollarının Microsoft’un bulut tabanlı oyun kütüphane hizmetini de genişlettiği görülüyor. Ayrıca Game Pass ve xCloud hizmetlerin toplamda yüzde 51’lik bir büyüme yaşayarak 5 milyar dolara eriştiğini açıklayan şirket sadece oyun sektöründe değil PC ve bulut tabanlı hizmetlerinde de ciddi oranda yaşadı. 

İlginizi Çekebilir:

Microsoft, ‘Xbox’ Oyun Konsollarında ‘Cyberpunk 2077’ İçin İade Politikasını Genişlettiğini Açıkladı

Minecraft’ı Oynayabilmek İçin 2021 Yılından İtibaren Microsoft Hesabı Gerecek

Fiyatı ve performansıyla çok konuşulan telefon Xiaomi Mi 10T inceleme:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz