Google Lens Çevrimdışı Çeviri

Google Lens, çevrimdışı metin çeviri özelliğini bünyesine eklediğini duyurdu. Kullanıcıların, artık tercih ettikleri dile ait veri paketlerini indirebilecekleri ve internet bağlantıları yokken de ‘Google Lens’ üzerinden metin çevirisi yapabilecekleri ifade edildi. ABD merkezli teknoloji devinin, söz konusu özellik üzerinden yaklaşık 1 yıldır çalıştığı biliniyordu.  

Popüler görüntü tanıma uygulaması Google Lens, çevrimdışı metin çeviri özelliğini kullanıcı beğenisine sunduğunu duyurdu. Şirketin, söz konusu özellik üzerinden yaklaşık 1 yıldır çalışıyor olduğu biliniyordu. Özellik, tüm dünyayla aynı anda Türkiye’deki kullanıcıların da beğenisine sunuldu. Kullanıcıların, artık tercih ettikleri dile ait veri paketlerini indirerek internet bağlantısı yokken de ‘Google Lens’ üzerinden metin çevirisi yapabilecekleri ifade edildi. Yeni yayınlanan güncellemeyi indirien kullanıcıların, özelliğe erişim sağlayabileceğinin de altı çizildi.  

Aktarılan detaylara göre; kullanıcıların, özellikten faydalanabilmek için öncelikle çeviri için tercih edilen dile ilişkin içerik paketini internete bağlı olunan bir ortamda indirmesi gerekiyor. Uygulamada yer alan ‘Çeviri’ menüsü altındaki dil seçeneklerinin yanında, yeni bir indirme butonu yer alıyor. Kullanılacak dil ile ilgili indirme işlemi yapıldıktan sonra kullanıcılar, internet bağlantısı olmadığı zaman da çevrimdışı olarak ‘Google Lens’ ile metin çevirisi yapabiliyor. 

Özellik için ‘Google Lens’ uygulamasının yeni güncellemesi ve son sürümünün indirilmesi gerekiyor

Google Lens Güncellemesi

Çeviri için ayrıca, yine ilgili metnin cihaz kamerası üzerinden taratılması gerekiyor. Bu noktadan sonra uygulama, otomatik olarak çeviri işlemini gerçekleştiriyor. Google, özelliğe erişilebilmesi için ‘Google Lens’ uygulamasının yeni güncellemesi ve son sürümünün indirilmiş olması gerektiğine işaret ediyor.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

‘Google Lens’ Logosu, İkinci Kez Değişiyor! 

Google Lens Nedir? Google Lens Ne İşe Yarar?

Google, Mobil Sürümde Arama Sonuçları Sayfa Tasarımını Güncelleyeceğini Duyurdu 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz