Miso CookRight

Kaliforniya merkezli robotik şirketi Miso Robotics, aşçıların burgerleri çok daha eksiksiz ve incelikli yapmasını mümkün kılan yapay zeka tabanlı yeni ‘CookRight’ uygulamasını ve kamera sistemini duyurdu. Makine öğrenimi teknolojisini kullanan yazılımın, kullanıcılara burgerleri ne zaman çevirip ızgaradan çıkaracaklarını söylediği ifade edildi.  

Kaliforniya merkezli robotik şirketi Miso Robotics, aşçıların burgerleri çok daha eksiksiz ve incelikli yapmasını mümkün kılan yapay zeka tabanlı yeni ‘CookRight’ uygulamasını ve kamera sistemini duyurdu. Uygulamanın, kullanıcılara burgerleri ne zaman çevirip ızgaradan çıkarmaları gerektiğini söylediği ifade edildi. Şirket; ‘CookRight’ın, kullanılan ızgaradaki ısı dağılımını öğrenmek için makine öğrenimi teknolojisinden faydalandığına işaret etti. Sistemin ayrıca, ızgarada pişmekte olan yemeği takip edebildiği kaydedildi. ‘CookRight’ın, pişme süresini ayarlayabilmek için bilgisayar görüşü ve sensörlerini kullandığının da altı çizildi.  

Miso CookRight

Diğer yandan; Miso, daha çok güncel olarak birkaç fast-food restoranında kullanılan ‘Flippy’ isimli raylı robotuyla tanınıyor. Robot, temel olarak bir kızartma aşçısı işlevi görüyor. ‘CookRight’ da Flippy ile aynı yazılımı kullanıyor. Şirket, ‘CookRight’ı robotik kolları olmayan bir ‘Flippy’ olarak tanımlıyor. Uygulama, robotik kolları kullanmak yerine kullanıcılara talimatlar vererek rehberlik ediyor. Sistem; küçük bir bilgisayar, kamera ve aşçılar tarafından kullanılacak olan bir tabletten oluşuyor. Müşterilerin, sistem aboneliği için ayda yaklaşık 100 dolar ödeme yapması gerekiyor.  

White Castle, Miso tarafından geliştirilen Flippy robotun en büyük müşterisi olma niteliği taşıyor

Miso Flippy

Diğer yandan; White Castle, Miso tarafından geliştirilen Flippy robotun en büyük müşterisi olma niteliği taşıyor. ABD’li restoran zinciri, güncel olarak robotu 11 farklı lokasyondaki şubesine konuşlandırmayı planlıyor. Miso Robotics ayrıca, küresel salgın süreci boyunca toplamda 22 milyon doların üzerinde yatırım topladığına işaret ediyor.  

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

NYPD, Eleştirilerin Ardından Robot Köpek Spot’un Kullanımını Durdurdu!

Yerli Girişimden Otonom Online Market Robotu: Speedy Market

Dünyanın İlk Robot Şefi Moley, Satışa Çıktı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz