Cumartesi, Eylül 25, 2021
Ana SayfaDijitalMoneye, Ebeveynler için Finansal Okuryazarlık Eğitimini Dijitalleştiriyor

Moneye, Ebeveynler için Finansal Okuryazarlık Eğitimini Dijitalleştiriyor

Finansal okuryazarlık anlamında kullanıcılara destek veren Moneye uygulaması, bünyesine  “Çocuğuna Parayı Öğret” isimli yeni bir kategori ekledi. Moneye’nin amacı ise, tasarruf bilinci yüksek bireyler yetişmesine katkı sağlamak.

Anne ve babalara çocuklarına birikim bilinci aşılamalarında, tasarruf alışkanlığı kazandırmalarında ve paranın değerini öğreterek doğru harcamanın yollarını anlatmalarında yardımcı oluyor. Kişisel Finansal İyilik Hali uygulaması Moneye, bireylere ve ailelere akıllı harcama, birikim yapma konularında yardımcı olarak onlara yepyeni sağlıklı finansal alışkanlıklar kazandırmaya devam ediyor.

Temmuz ayı itibariyle “Çocuk Yolculuğu” entegrasyonunu hayata geçiren Moneye, ebeveynlerin çocuklarına paranın işlevini doğru bir şekilde öğretmelerini sağlıyor. Ebeveynlere, Moneye Çocuk Yolculuğu ile yapabileceği para aktiviteleri, harçlık eğitimleri ve iletişim önerileriyle tasarruf bilinci kazandırmayı amaçlıyor.

Finansal okuryazarlıkta erken yaşın önemini vurguluyor

Erken yaşta kazanılan tasarruf bilincinin gelişmesi ülke genelinde tasarruf oranın artmasına ve bilinçli bireylerin yetişmesine katkı sağlıyor. Aileler çocuklara biriktirmeyi, hedef koymayı, paylaşmayı, plan yapmayı, istek ile ihtiyaç arasındaki farkı para aracılığı ile öğrettiklerinde, çocuklar hem paralarını hem de hayatlarını yönetmeyi öğrenmiş oluyor.

Finansal Okuryazarlık Girişimcisi ve Moneye Kurucusu Özlem Denizmen konuyla ilgili şu ifadeleri dile getiriyor: “Finansal okuryazarlık çocuklukta başlıyor. Çocuklara aileleri tarafından finansal okuryazarlıkla ilgili kavramların öğretilmesi ve harçlık eğitiminin verilmesi gerekiyor. Her ailenin kendine özel finansal bütçesi var. Bunu çocuklarıyla paylaşabilirler. En önemli şey çocukları para konusunda endişelendirmemek. Moneye Çocuk Yolculuğu uygulamasıyla çocuklarına paranın işlevini öğretebilir, Moneye Danışmanı ile birebir görüşme imkânı bulabilirler.”

Bir senede 70 bin kullanıcıya ulaşan Moneye, bu ve benzeri projelerle 1 milyon kişilik bir aile olmayı hedefliyor.

İlginizi Çekebilir:

Türk Telekom 2021 ’in İlk Yarı Finansal ve Operasyonel Sonuçlarını Açıkladı: Abone Sayısı 50,7 Milyona Ulaştı

Bitcoin, Geleneksel Bankacılık Hizmetlerinin Neredeyse Yarısı Kadar Enerji Tüketiyor 

 Türkiye’deki İlk ‘Canlı Yayında Online Satış’ Uygulaması Yerli Girişim Vidyodan Tanıtıldı

Renkli Sokaklarıyla Ünlü Datça’da Redmi Note 10 5G ile 1 Gün: Kullanıcı Deneyimi:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR