Netflix 1 Ay Deneme Süresi
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Netflix, kısa bir süre önce istismar edildiği gerekçesiyle kaldırdığı 1 ay deneme süresi özelliğini Türkiye’de tekrar kullanıma açtığını duyurdu. Deneme sürümünün her kullanıcıya ayrı fiyat göstermesi ise dikkat çekti.  

Dijital yayın devi Netflix, kısa bir süre önce istismar edildiği ve kötüye kullanıldığı gerekçesiyle 30 gün ücretsiz deneme süresini platformdan kaldırmıştı. Bu nedenle kullanıcılar, artık Netflix üyeliklerini başlattıkları andan itibaren seçim yaptıkları paket bazında ödeme yapıyorlardı. Aktarılan son gelişmelere göre; Netflix, 1 ay deneme süresi özelliğini Türkiye’de tekrar kullanıma açtı. Bu kez, deneme süresinin yine belli bir ücret karşılığında izleyici beğenisine sunulduğu ifade edildi. Kullanıcılar, deneme süresi ücretinin paket ücretlerine göre oldukça düşük rakamlar olduğunu belirtti.  

Diğer yandan; deneme sürümünün, her kullanıcıya ayrı bir fiyat göstermesi dikkat çekti. Bazı kullanıcılar, deneme sürümü ücretini 1.99 TL ve 0.20 TL olarak görürken bazıları ise 8.99 TL gibi nispeten daha yüksek fiyatlı bir ücretle karşı karşıya kaldı. Benzer şekilde, internet tarayıcısındaki çerezler silindiğinde de platformun başka bir ücret gösterdiğine işaret edildi. Şirketin, bu hamlesiyle deneme süreci özelliğinin istismarının önüne geçmeyi hedeflediği tahmin edildi.  

Netflix, deneme süreci üyeliği için e-posta adresi ve kredi kartı bilgisi kontrolü yapıyor 

Netflix Deneme Süreci

Dijital yayın devi tarafından aktarılan detaylara göre; deneme sürümüne, yalnızca yeni üyeler ve platformda daha önce üyeliği bulunmamış olan kullanıcılar erişebiliyor. Netflix, bu durumu garanti edebilmek adına deneme süreci için üye olmak isteyen kullanıcıların e-posta adresi ve detaylı kredi kartı bilgilerini kontrol ediyor. Böylece, her ay farklı bir sanal kart aracılığıyla platformun daha uygun fiyatlı bir şekilde kullanılmasının önüne geçilmiş oluyor.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Netflix, Karışık Oynat Özelliğini Test Ediyor

Netflix, Hillary Swank’in Başrolünde Yer Aldığı Away Dizisinin Fragmanını Paylaştı

Netflix, Akıl Hastanesini Konu Alan ‘Ratched’ İsimli Yeni Dizisi İçin Tanıtım Fragmanı Yayınladı! 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz