Türkiye’de ücretsiz deneme sürümünü kaldıran Netflix, artık abone olmayan kullanıcılara bedava film izletecek. 

Bir kullanıcının birden fazla e-posta adresi açması ile tekrar tekrar kullanabildiği 1 aylık deneme süresini kaldıran Netflix, yeni bir hamlede bulundu. Ülkemizde kaldırılan deneme sürümüne gelen tepkiler sonrasında Netflix yetkilileri bu uygulamanın ülkemize özel olmadığını başka bölgelerde de kaldırdıklarını söylemişlerdi. Şimdi ise Netflix, bir filmini belli bir süreliğine ücretsiz şekilde izlemeye açtı.  

Netflix Türkiye resmi Twitter hesabından attığı bir Tweet ile ilk ücretsiz izlenebilen filmini duyurdu. Sevdiğim Tüm Erkeklere (To All The Boys I’ve Loved Before) filmini mart 2020 tarihine kadar abone olmayan izleyiciler de izleyebiliyor. Ücretsiz yayınlanan filmi izlemek içi Netflix hesabına ihtiyaç yok. Ücretsiz olarak izlenebilen Sevdiğim Tüm Erkeklere filminin devamı ise atılan Tweet ile aynı gün normal bir şekilde yayınlandı. 

 

Belli bir süre ücretsiz olarak sunulan bu film, devam filmine olan ilgiyi arttırmak için yapılmış olabilir ya da Netflix ücretsiz deneme süresinin yerini doldurmaya da çalışıyor olabilir. Yakın zamanda çıkabilecek film ve dizilere benzer bir uygulama yapılıp yapılmayacağını ilerleyen günlerde göreceğiz. Bu çalışmanın tek film özelinde mi olacağı ya da diziler için de uygulanıp uygulanmayacağı ise henüz bilinmiyor. Belki de Hakan: Muhafız dizisinin 3. sezonu çıkarken önceki sezonlarından birkaç bölümü ücretsiz bir şekilde sunabilirler.

Netflix’in dünya genelinde 20 milyondan fazla aktif kullanıcısı bulunuyor. Bunun gibi promosyonlar ile abone sayısını arttırmaya çalışan Netflix’in abone sayısında artış yakalayıp yakalayamadığını göreceğiz.  

Netflix, After Life’ın ikinci sezon yayın tarihini açıkladı!

Netflix, abonelerin şikayetçi olduğu ‘Otomatik Oynatma’ özelliğini kaldırdı