Hollywood Yabancı Basın Birliği (Hollywood Foreign Press Association) tarafından verilen 77. Altın Küre Ödülleri, Ricky Gervais’in sunuculuğunda yapılan törenle sahiplerine teslim edildi. Netflix geceyi iki ödülle kapatırken, ‘’The Irishman’’ törenden eli boş dönerek şaşkınlık yarattı.

Los Angeles’ta düzenlenen 77. Altın Küre Ödülleri bu sene de sahiplerini buldu. Drama dalında “en iyi film” ödülünü alan “1917”, yönetmeni Sam Mendes’e de drama dalında “en iyi yönetmen” ödülünü kazandırdı. “Marriage Story”deki performansıyla “en iyi yardımcı kadın oyuncu” ödülüne değer görülen Laura Dern ve “The Crown” dizisindeki rolüyle “en iyi kadın oyuncu” ödülünü kazanan Olivia Colman, Netflix’e iki ödül kazandırmış oldu. Ancak izleyiciye sunulduğu günden bu yana isminden sıkça söz ettiren The Irishman’in geceden ödülsüz ayrılması dikkat çekti.

Gecenin sunuculuğunu üstlenen Ricky Gervais, açılış konuşmasına The Irishman’den Hollywood Yabancı Basın Birliği’nden Once Upon a Time… in Hollywood” ile adından sıkça söz ettiren Leonardo Di Caprio’ya oyuncuların kedilere hayat vermesi için CGI teknolojisi kullanılmasıyla dikkat çeken ve olumsuz eleştirilere maruz kalan müzikal uyarlaması “Cats” filminden, Netflix’e pek çok konuya değindi.

Geçen sene 4 dalda topladığı ödüllerle adından söz ettiren online dizi ve film platformu Netflix, bu sene iki ödülle geceden ayrılmak durumunda kaldı. Netflix, 77. Altın Küre Ödüllerine bu sene 34 adayla katıldı. Geceden birçok ödülle ayrılacağı tahmin edilen platform, iki ödülün sahibi oldu. The Irishman gibi dünya çapında beğenilen ve eleştirmenlerden tam not alan filmin hiçbir dalda ödül alamaması herkesi şaşırttı.

77. Altın Küre Ödülleri Sahibini Buldu
2019’da en çok izlenen Netflix içerikleri listesi açıklandı