samsung-200-megapikse-teknosafari
Okuma Süresi
1 dakika

Kamera teknolojileri ile ilgili gerçekleştirdiği etkinlikte Samsung, dünyanın ilk 200 megapiksel telefon kamerası modelini tanıttı. ISOCELL HP1 ve ISOCELL GN5 isimli kameralar, özellikleri ile oldukça dikkat çekiyor.

Güney Kore menşeili teknoloji devi Samsung, düzenlediği etkinlik ile birlikte yeni kamera modellerini tanıttı. Yeni kameralar, akıllı telefonlar için özel olarak tasarlandı. En dikkat çekici kısım ise, Samsung ISOCELL HP1 isimli akıllı telefon kamerası, 200 megapiksel çözünürlüğe sahip.

ISOCELL HP1 kamera modeli, ChameleonCell teknolojisi ile birlikte ortam ışığına özel çalışabiliyor. Bu sayede kamera, tüm ışık koşullarında en ideal görüntüyü kullanıcıya sunabiliyor. Ayrı kamera, 8K görüntüyü 30 FPS, 4K görüntüyü ise 120 FPS olarak kayıt altına alabiliyor.

Samsung tarafından duyurulan bir diğer kamera ise ISOCELL GN5 oluyor. Bu model, 50 Megapiksel çözünürlüğe sahip. Ayrıca kamerada bulunan Dual Pixel Pro teknolojisi sayesinde, tamamen çok yönlü ve otomatik odaklama yapabiliyor. Bunun yanında kamerada bulunan FDTI teknolojisi ile birlikte, her bir piksel, maksimum düzeyde ışık emiyor. Bu sayede çok daha net ve parazitsiz görüntüler elde ediliyor.

samsung-isocell-kamera-teknosafari

ISOCELL GN5 modeli de, ISOCELL HP1’de olduğu gibi, 8K görüntüyü 30 FPS, 4K görüntüyü ise 120 FPS olarak kayıt altına alabiliyor. Bu düzey, şu anda profesyonel kameralarda dahi sık görülmeyen oranlara denilebilir.

Samsung, her ne kadar kendi kamera modellerini üretse de, bu kameralar yalnızca Samsung akıllı telefon modellerinde kullanılmayacak. Şirket, diğer akıllı telefon üreticilerine de bu kameraları satarak, daha fazla gelir elde etme imkanı sağlayacak. Ancak hangi şirketler ile anlaşma sağlandığına dair bilgi bulunmuyor.

İlginizi Çekebilir:

Giyilebilir Ürünler için Sektörün İlk 5nm İşlemcisi Samsung Exynos W920 ‘nin Özellikleri

Samsung Bixby, Yakında Türkçe Desteği Alabilir

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz