Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

2011 yılından bu yana finansal teknolojiler alanında faaliyet gösteren Mobilexpress, yeni yolculuğu için Collective Spark liderliğinde 2 milyon dolar yatırım aldığını açıkladı. Aylık 10 milyona yakın işlem adedi gerçekleştiren platform, bu sayıyı 10 katına çıkarabilecek teknolojik altyapının hazır olduğuna işaret etti. 

2011 yılından bu yana finansal teknolojiler alanında faaliyet gösteren Mobilexpress, yeni yolculuğu için Collective Spark liderliğinde 2 milyon dolar yatırım aldığını açıkladı. Şirket, 2019 yılının sonunda Türkiye’nin ilk ödeme servis sağlayıcısının kurucusu Y. Emre Güzer’i de bünyesine katmıştı. Bünyesine kayıtlı 15 milyon kart ile Mobilexpress, Türkiye’nin en büyük online ödeme platformlarından biri olarak görülüyordu. Collective Spark liderliğinde yapılan 2 milyon dolarlık yatırıma; şirket ortakları Ali Kolaghassi, Tunç Mehmet Berkman ve Deniz Doany’nin yanı sıra geçmişte Careem’in Büyüme Stratejilerinden Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevini yapan Emre Tok’un da dahil olduğu ifade edildi.  

Mobilexpress CEO’su, Y. Emre Güzer, konuyla ilgili açıklamasında ödemeler dünyasının 2011 yılında bankacılık dışı ilk finansal kuruluşların ayağa kalkmasından bugüne dek çok yol aldığını belirtti. Bu yatırım ile birlikte Mobilexpress ismini ve servislerini, yeni ayağa kaldıracakları markanın kodunda yaşatmaya devam edeceklerine işaret eden Güzer; iş ortakları, ekibi ve Collective Spark’a da teşekkürlerini iletti. Bununla birlikte şirket CTO’su Murat Tural, halihazırda aylık 10 milyon olarak gerçekleşen işlem adedini 10 katına çıkarabilecek teknolojik altyapının hazır olduğunu vurguladı.  

Collective Spark Fonu kurucu ortaklarından Görkem Oktay ise konuya ilişkin açıklamasında “Mobilexpress, kuruluşundan bu yana güçlü alt yapısıyla, ekibiyle ve teknolojik servis sağlayıcı olarak birçok önemli e-ticaret oyuncusuna sunduğu alternatif çözümlerle ‘fintech’ alanında başarılı bir oyuncu olarak konumlanmış durumda. Collective Spark olarak, ülkemizde gösterdiği başarıyı yurt dışına açılarak sürdürme potansiyeli barındıran Mobilexpress ekibini bu yatırım turunda desteklemekten ve mevcut fonumuzun odaklandığı alanlardan olan ‘fintech’te bir yatırımı daha tamamlamaktan mutluluk duyuyoruz” ifadelerine yer verdi. 

Mobilexpress nedir? 

Mobilexpress Nedir

Mobilexpress; online ödeme geçidi, akıllı işlem yönlendirme, kart saklama, sahtecilik önleme gibi yapay zeka destekli birçok servisini ihtiyaç duyabilecek tüm banka ve ödeme kuruluşlarına entegre çalışan platformuyla, işletme ve kullanıcılarına sunan bir finansal teknolojiler platformudur. Şirket; halihazırda Türkiye’nin önde gelen e-Ticaret, Perakende, Sigorta ve Telekom şirketlerine özel servisler geliştiriyor. Mobilexpress’in, güncel olarak bünyesinde kayıtlı 15 milyon kart bulunduğu ifade ediliyor. Aynı zamanda platform, her ay yaklaşık 10 milyon adet işlem gerçekleştiriyor.

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Pandemi Sürecinde Türkiye’de Kartlı Ödeme Rekoru Kırıldı

En Ucuz ve Pratik Online Market Uygulamaları

Sosyal İzolasyon Döneminde Yüzde 91 Daha Fazla Online Alışveriş Yaptık

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz