Netflix Zaman Ayarlı Otomatik Kapanma

Netflix, özellikle uyumadan önce içerik izlemeyi seven kullanıcılar için Android cihazlarda zaman ayarlı otomatik kapanma özelliğini test ediyor. Özelliğin kullanıma sunulmasının ardından kullanıcıların, içerik izlerken bir saat ikonu görmeye başlayacakları ve bu ikon üzerinden Netflix’in 15, 30 veya 45 dakika sonra otomatik kapanmasını tercih edebilecekleri ifade ediliyor.  

Dijital yayın devi NetflixAndroid cihazlarda zaman ayarlı otomatik kapanma özelliğini test ediyor. Platforma eklenecek yeniliğin, özellikle uyumadan önce içerik izlemeyi seven kullanıcılar tarafından tercih edilebileceği düşünülüyor. Şu anda yalnızca kısıtlı bir kullanıcı kitlesi üzerinde ve yetişkin kullanıcıların profillerinde test edilen özelliğin, test aşamasında problem yaşanmaması ve kullanıcılardan beğeni toplaması durumunda yaygın kullanıma açılması bekleniyor. Netflix’in, söz konusu özelliği yaygın kullanıma açtıktan sonra Android dışındaki diğer cihazlarda ve platformlarda da kullanıcı beğenisine sunacağı tahmin ediliyor.  

Aktarılan detaylara göre; özelliğin platforma eklenmesinin ardından kullanıcılar, izledikleri içeriğin yanında yeni bir saat ikonu görmeye başlayacak. Saat ikonuna tıklanması durumunda Netflix; kullanıcılara 15 dakika, 30 dakika ve 45 dakika seçeneklerini sunacak. Listede ayrıca, “Bölüm bitince” ya da “Film bitince” gibi seçenekler de bulunacak. Bu seçeneklerden birinin tercih edilmesi durumunda ise platform, belirlenen süre sonunda otomatik olarak kapanacak.  

‘Sleep Timer’ olarak da bilinen özellik, Netflix dışındaki diğer platformlarda da kullanıma sunuluyor

Netflix Sleep Timer

Öte yandan; ‘Sleep Timer’ olarak bilinen özellik, Netflix dışındaki diğer platformlarda da kullanıma sunuluyor. Bu platformların birçoğu; ‘Spotify’, ‘Pocket Casts’ ve ‘Pandora’ gibi ses odaklı platformlar olma niteliği taşıyor. Özelliğin; içerik izlerken sık sık uyuya kalan kullanıcıların, pil ve veri tasarrufu yapabilmesini mümkün kılacağı tahmin ediliyor. Bununla birlikte; platformun belirlenen süre sonunda içerikleri oynatmaya devam etmeyecek olması nedeniyle, kullanıcıların Netflix’te çok daha kolay bir biçimde kaldıkları yerden içeriğe devam edebilmesi bekleniyor.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

‘Netflix’ Uygulamasının ‘Android’ Sürümünde Ses Kalitesi İyileştiriliyor! 

Netflix, 6 Adımda Yabancı Dil Öğrenme Rehberi Yayınladı! 

Netflix Şubat Ayında Platforma Eklenecek Dizi ve Film Listesini Açıkladı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz