Netflix Android Ses Kalitesi

Netflix, platformun mobil uygulamasının ‘Android’ sürümünde ses kalitesi konusunda iyileştirmeler yaptığını duyurdu. Yayınlanan güncelleme ile uygulamaya eklenen ‘xHE-AAC’ ses kodlayıcınınAndroid kullanıcılarına stüdyo kalitesinde bir ses deneyimi sunduğu ifade edildi.  

Dijital yayın devi Netflix, platformun mobil uygulamasının ‘Android’ sürümünde ses kalitesi ile ilgili iyileştirmeler yapıldığını duyurdu. Aktarılan detaylara göre; bu kapsamda, ‘Android’ sürümü için yeni bir güncelleme yayınlandı. Yayınlanan güncelleme ile uygulamaya, ‘xHE-AAC’ isimli bir ses kodlayıcısı eklendiği ifade edildi. Şirket; söz konusu kodlayıcınınAndroid kullanıcılarına stüdyo kalitesinde bir ses deneyimi sunacağına işaret etti. Ses seviyesini de artıran kodlayıcının ayrıca, farklı kategorilerdeki seslerin algılanmasını da kolaylaştırdığı dile getirildi. Bu sayede, gürültülü bir ortamda geçen sessiz konuşmaların bile artık rahatlıkla anlaşılabileceğinin altı çizildi.  

Diğer yandan; uygulamanın ‘Android’ sürümünde kullanıma sunulan ses kodlayıcı, herhangi bir kulaklık kullanımı gerektirmiyor. Uygulamanın kullanıldığı cihaz hoparlörü, herhangi bir bağlı hoparlör veya kulaklık, söz konusu ses kodlayıcıyı kullanabiliyor. Dinleme deneyimini ileri seviyeye taşıyacağı ifade edilen yeni ses formatı, ses seviyesini de kolaylıkla fark edilir bir biçimde iyileştiriyor.  

Netflix bünyesine eklenen yeni ses formatı, ‘Android 9 Pie’ ve daha yeni nesil sürümlerde kullanılabiliyor

Netflix Yeni Ses Formatı

Netflix ‘Android’ sürümüne eklenen yeni ses formatı ve kodlayıcının kullanılabilmesi için cihazın, ‘Android 9 Pie’ veya daha yeni nesil bir işletim sistemi sürümüne sahip olması gerekiyor. Bu nesilden sonraki ‘Android’ sürümlerine sahip olan kullanıcılar, uygulamayı ‘Google Play Store’ üzerinden güncelleyerek iyileştirilen ses kalitesini deneyimleyebiliyor.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Netflix, 6 Adımda Yabancı Dil Öğrenme Rehberi Yayınladı! 

Netflix Şubat Ayında Platforma Eklenecek Dizi ve Film Listesini Açıkladı

Netflix, Platforma ‘Karışık Oynat’ Özelliği Getirmeye Hazırlanıyor! 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz