Netflix Yabancı Dil Öğrenme Rehberi

Netflix, yabancı dil becerilerini geliştirmek isteyen kullanıcılar için 6 adımda yabancı dil öğrenme rehberi yayınladı. Dijital yayın devi ayrıca, belirli dillere özel olarak izlenebilecek içerik önerileri de paylaştı.  

Dünyanın dört bir yanında pek çok kişi, dijital yayın platformlarını izleyerek keyifli ve kolay bir şekilde yabancı dil becerilerini geliştirmeye çalışıyor. Netflix de yabancı dil becerilerini geliştirmek için tercih edilen platformların başında geliyor. Platformda; pek çok farklı ülkeye ait yapımlar, İngilizce’den Japonca’ya 30’un üzerinde farklı dildeki dublaj ve altyazı seçenekleriyle yayınlanıyor. Netflix de kısa bir süre önce bu durumu hedef alarak yabancı dil becerilerini geliştirmek isteyen kullanıcılar için 6 adımda yabancı dil öğrenme rehberi yayınladı. Dijital yayın devi ayrıca, belirli dillere özel olarak izlenebilecek en iyi içerik önerilerini de paylaştı.  

İşte Netflix tarafından yayınlanan yabancı dil öğrenme rehberi! 

Yabancı Dil Öğrenme Rehberi

Netflix tarafından yayınlanan mini yabancı dil öğrenme rehberi şu şekilde: 

 1. Netflix’te her zevke ve yaşa uygun film, dizi, belgesel veya şov bulmanız mümkün. Ama eğer yeni bir yabancı dil öğrenmeye başladıysanız ya da pratik yapmak istiyorsanız, daha önceden izleyip beğendiğiniz bir yapımı tekrar izlemeye başlamanızda fayda var. Bu yapımın konusuna önceden hakim olacağınız için izlerken dil öğrenmeye çok daha rahat odaklanabilirsiniz. 
 2. Eğer daha önce izlemediğiniz bir yapım eşliğinde dil öğrenmek istiyorsanız ve ne izleyeceğinize karar vermekte zorlanıyorsanız, arama çubuğuna öğrenmek istediğiniz dilin konuşulduğu bir ülkenin adını  (örneğin İspanya) yazabilirsiniz. Böylece o ülkede üretilen yapımları bir arada görebilir ve o anki modunuza göre seçim yapabilirsiniz.  
 3. İzleyeceğiniz yapımı belirledikten sonra altyazı ve dublaj seçeneklerini ayarlamalısınız. Diyelim ki İtalyanca öğrenmek veya pratik yapmak istiyorsunuz. O zaman altyazıları İtalyanca, dublajı Türkçe veya dublajı İtalyanca, altyazıları Türkçe seçebilirsiniz. İzlemeye başlamadan önce, tercih ettiğiniz yapımın hangi dil seçenekleriyle sunulduğunu öğrenmek içinnetflix.com/browse/audio” adresine de göz atabilirsiniz. 
 4. Dil öğrenme deneyimini kolaylaştırmak için altyazı görünümünü kişiselleştirebilirsiniz. Bunun için netflix.com/SubtitlePreferences” adresine girip sizin için en uygun altyazı fontunu, büyüklüğünü ve rengini belirleyebilirsiniz. Bu ayarları çocuk profillerinde yaparak çocuklarınızın dil öğrenmesini de kolaylaştırabilirsiniz. 
 5. Kullanışlı bir başka seçenek desesli betimlemeleri” aktif hale getirmek. Bu sayede öğrenmek istediğiniz dili konuşan insanların sözlü şekilde belirtilmeyen davranışları; örneğin beden dilini ve mimikleri nasıl betimlediklerini duyabilir ve öğrenebilirsiniz. 
 6. Unutmadan söyleyelim. Her Netflix hesabında 5 ayrı profil oluşturabilirsiniz. Dolayısıyla eğer dil öğrenmek için her zaman kullandığınız profildeki altyazı ve dublaj ayarlarını değiştirmek istemiyorsanız, yeni bir profil” oluşturabilir ve bu profilin ayarlarını öğrenmek istediğiniz dile göre yapabilirsiniz. 

İşte yabancı dil öğrenmek için Netflix içerik önerileri! 

Yabancı Dil Öğrenmek İçin Netflix İçerik Önerileri

Yabancı dil öğrenmek için Netflix üzerinden izlenebilecek içerik önerileri ise şu şekilde: 

 •     İngilizce – Stranger Things, Cobra Kai, Love is Blind 
 •     Fransızca – Call My Agent, La Revolution, Lupin 
 •     Portekizce – Girls from Ipanema, %3, Airplane Mode  
 •     İspanyolca – Elite, Luis Miguel, Cable Girls,  
 •     Almanca – Dark, Babylon Berlin, We are the Wave 
 •     İtalyanca – Curon, The Life Ahead, The Beast 
 •     Korece – Crash Landing on You, It’s Okay to Not Be Okay, Kingdom 
 •     Japonca – Terrace House, Midnight Diner: Tokyo Stories, Alice in Borderland 
 •     Lehce – Ultraviolet, The Coldest Game, 1983 
 •     Hintçe – Sacred Games, Typewriter, Little Things 

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Netflix Şubat Ayında Platforma Eklenecek Dizi ve Film Listesini Açıkladı

Netflix, Platforma ‘Karışık Oynat’ Özelliği Getirmeye Hazırlanıyor! 

Netflix Abone Sayısı 200 Milyonu Aştı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz