Netflix, Android kullanıcılarına yeni bir özellik sundu. Artık Android kullanıcıları Netflix’ten içerik izlerken kazara ekrana dokunduklarında bu sorundan etkilenmeyecekler. Çünkü Netflix Ekran Kilidi özelliğiyle, bu soruna karşı yeni bir önlem aldı.

Popüler online yayın platformlarının başında yer alan Netflix, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve yaşanan sorunları çözebilmek adına platforma yeni özellikler eklemeye devam ediyor. Kullanıcı memnuniyetini öne alarak çalışmalarını sürdüren şirket yeni bir özellikle Android kullanıcılarını sevindireceğe benziyor. 

Netflix’in geçen günlerde Android kullanıcıları için hizmete açtığı yeni özellik, ekrana kazara dokunarak izleme keyfi bozulan kullanıcılar için oldukça önem arz edeceğe benziyor. Android cihazlarından Netflix’te içerik izleyen kullanıcılar artık, seyir keyfini bozacak bir sorunla karşılaşmayacaklar. 

Netlix ‘in ekran kilidi özelliği olarak adlandırılan yeni özellik sayesinde ekrana yanlışlıkla dokunulduğunda kullanıcılar seyir keyiflerine kaldıkları yerden herhangi bir problem yaşamadan devam edebilecekler. Ekran kilidi özelliği tıpkı altyazı seçenekleri gibi seçeneklerle beraber ekranın alt kısmında yer alıyor. 

Netflix ‘ten Ekran Kilidi Özelliği

Android cihazlarından Netflix kullananlar, ekranın alt kısmında yer alan seçenekler bölümünde kullanıma sunulan “ekran kilidi” özelliğini görebiliyorlar. Normalde seçenekler bölümünde kullanıcılar, altyazı ve dil gibi seçeneklere ulaşabiliyorlardı. Ancak artık ekran kilidi özelliği de bu sekmede erişilebilir durumda.

Android kullanıcıları Netflix’ten içerik izlerken, ekran kilidi butonuna tıkladıklarında kullanıcı arayüzünde bulunan tüm butonlar kullanım dışı kalıyor. Yani kullanıcılar oynatma süresi boyunca, süre çubuğu, durdur – devam et gibi seçenekleri seçemiyorlar. Android kullanıcıları izledikleri içerikte ekranda sadece bir kilit görüyorlar. Kullanıcılar eğer içerik üzerinde herhangi bir değişiklik yapmak isterse ekranda görülen kilit sembolüne iki defa tıklayarak yapmak istedikleri değişiklikleri gerçekleştirebilirler.

Netflix’in şu an için sadece Android kullanıcılarına sunduğu ekran kilidi özelliği sayesinde, Netflix’ten içerik izleyen çocuklar da bu şekilde ekranın alakasız yerlerine dokunarak herhangi bir eylem gerçekleştiremeyecek. Özellikle yaşı küçük olan ve okuma yazma bilmeyen çocuklar için de yararlı olduğu düşünülen yeni özellik, olumsuz olayların önüne geçebilecek.

Öncelikli olarak Android kullanıcılarına sunulan “ekran kilidi” özelliğinin şu an için sadece sunucu üzerinden çalıştığını da belirtmek gerek. Yani Android kullanıcıları da Netflix’in uygulaması üzerinden söz konusu yeni özelliği kullanamıyorlar. iOS’a sunulmayan yeni özelliğin ilerleyen zamanlarda her iki ekosistem için de sunulacağı tahmin ediliyor. 

İlginizi Çekebilir:

Netflix, YouTube Üzerinden Ücretsiz İzlenebilir Belgeseller Yayınladı

Netflix ‘te ebeveynler daha fazla kontrole sahip olacak

UZAKTAN ARKADAŞINLA FİLM İZLE: NETFLİX PARTY

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz