En çok kullandığımız sosyal medya uygulamalarından biri olan İnstagram yeni bir özelliklerini duyurdu. Uzun süredir beklenen masa üstü versiyondan mesaj gönderme özelliği devreye giriyor. Aynı zamanda Boomerang için 4 yeni özellik duyuruldu. 

Facebook’un 2012 yılında 1 milyar dolara satın aldığı Instagram yeni özelliklerini duyurdu.Instagram’ın mobil sürümünde yer alan mesajlaşma özelliği ‘Direct’ artık web sürümünde de kullanılabilecek. Şu an için test aşamasında olan mesaj özelliği Instagram’ı web üzerinden de kullananların en çok istediği özelliklerin başında geliyordu.

Bu zamana kadar web tarayıcımızdan Instagram’a ulaşabiliyor ama mesajlarımızı (DM) göremiyorduk. Ama Facebook’un açıklamasına göre yakın bir zamanda artık web tarayıcısından Instagram mesajlarına ulaşım sağlayabileceğiz. Şimdilik deneme aşamasında olan bu özelliğin yakın bir zamanda kullanıma sunulması bekleniyor. 

Test aşamasındaki özellik, kullanıma sunulduğu andan itibaren kişilerin tarayıcı üstünden mesajlaşmasına imkan taşıyacak. Uzun yıllardır kullanıcıların en çok ziyaret ettiği sosyal paylaşım sitelerinin başında yer alan Instagram’da en çok şikayet edilen durumlardan biri WEB kullanımında Instagram hesaplarının özel mesaj (DM) seçeneğinin olmamasıydı.

Instagram’ın diğer yeni özellikleri

Aynı zamanda InstagramBoomerang efekti için yeni özellikler duyurdu.  Yeni gelecek olan özelliklerin isimleri Duo, EchoTrimming ve SlowMo. Instagram’ın bu yeni getireceği özellikler ile hikayelere (story) hareket katacağı kesin. 

Duo özelliği ile Boomerang efektinin hızını ayarlayabiliyoruz, Echo ile hareket eden nesnenin arkasında saydam bir iz bırakmasını sağlıyor aynı hayalet efekti gibi. Trimming özelliği ise Boomerang için çekmiş olduğumuz videonun uzunluğunu ayarlayabiliyoruz. SlowMo ise isminden de tahmin edilebileceği gibi çekmiş olduğumuz Boomerang videosunun hızını düşürüyor.   

Web sürümünden mesajlaşma özelliği gibi hala deneme aşamasında olan bu yeni özelliklerin yakın bir zamanda gelmesi bekleniyor.

Instagram’ın Boomerang modunda artık hız ayarı yapılabilecek