Reddit Günlük Kullanıcı Sayısı

‘Wall Street Journal’a konuşan Reddit, hizmete sunulduğu günden bu yana ilk kez günlük kullanıcı sayısı ile ilgili açıklama yaptı. 52 milyon günlük kullanıcı sayısına sahip olduğunu duyuran platform, günlük kullanım oranlarının Ekim ayında bir önceki yıla kıyasla yüzde 44 artış gösterdiğine işaret etti.  

Kısa bir süre önce ‘Wall Street Journal’a konuşan Reddit, hizmete sunulduğu günden bu yana ilk kez günlük kullanıcı sayısı ile ilgili açıklama yaptı. Platform, konuyla ilgili açıklamasında 52 milyon günlük kullanıcı sayısına sahip olduğunu duyurdu. Söz konusu kullanım oranının, Ekim ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 44 artış gösterdiğine işaret edildi. Şirket ayrıca, bu sayının hızlı bir şekilde arttığının da altını çizdi. 

Konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Reddit Operasyon Şefi Jen Wong ise geçmişte bu sayıların gizlenmesinin, yaygın bir tercih olduğunu belirtti. Wong, geçmiş yıllarda bu sayıların paylaşılmasının büyümede ve kullanıcı sayısında iniş-çıkışlara sebep olduğunu da sözlerine ekledi. Platform; önceki yıllarda günlük kullanıcı sayısı yerine, aylık aktif kullanıcı sayısını açıklamayı tercih ediyordu. Geçen yılın Aralık ayında yapılan açıklamada, aylık kullanıcı sayısının yüzde 30 oranında artış gösterdiği ve 430 milyona ulaştığı belirtilmişti. Yeni açıklamada ise aylık kullanıcı sayısıyla ilgili herhangi bir detaya yer verilmedi.  

Reddit, günlük kullanım oranları ile ilgili açıklama yapmanın büyümeyi daha iyi yansıtacağına inanıyor

Reddit Günlük Kullanım Oranları

Diğer yandan; söz konusu rakamın, diğer sosyal medya platformlarının biraz daha altında olduğu belirtildi. Günlük kullanıcı sayısının; güncel olarak Twitter’da 187 milyon, Snapchat’te 249 milyon, Facebook’ta ise 1.82 milyar seviyesinde olduğu ifade edildi. Reddit’in, yüzde 44’lük büyüme hızı noktasında ise diğer platformların bir hayli önünde olduğu dile getirildi. Aktarılan detaylara göre; büyüme oranları Facebook için yüzde 12, Twitter için yüzde 29 ve Snapchat için yüzde 18 olarak açıklanmıştı.  

Reddit, günlük kullanım oranları ile ilgili açıklama yapmanın büyümeyi daha iyi yansıtacağının ve sektörel raporlama uygulamalarıyla daha uyumlu olacağının altını çizdi. Şirketin ayrıca, bu hamle ile reklam-verenlerin daha fazla ilgisini çekmeyi hedeflediğine de işaret edildi.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Reddit CEO’su TikTok’u eleştiri yağmuruna tuttu!

Fortnite 2. Bölüm 5. Sezon’a Baby Yoda ve Dikkat Çeken Görevler Geliyor

macOS Big Sur Güncellemesi, Bazı Modellerde Siyah Ekran Sorununa Neden Oluyor 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz