Okuma Süresi
2 dakika

Xiaomi’nin önümüzdeki ay tanıtılması beklenen amiral gemisi modellerinden olan Mi 10 veya Mi 10 Pro’ya ait olduğu söylenen AnTuTu testi ortaya çıktı. Bu veriler telefonun özellikleri hakkında ipucu veriyor ancak sızan test skorunun Mi 10’a mı yoksa Mi 10 Pro’ya mı ait olduğu konusunda net bir bilgiye ulaşamadık.

2019 yılında adından sıkça söz ettiren Xiaomi, bunu 2020 yılında da bunu devam ettirecek gibi görünüyor. Şubat ayında tanıtılacak olan Mi 10 ve Mi 10 Pro modelleri hakkında ortaya çıkan söylentiler serinin bazı özellikleri ortaya çıkardı.

Geçtiğimiz hafta sonunda ortaya çıkan sızıntılardan sonra telefonun kamera yerleşimini ortaya çıkmıştı. Son çıkan sızıntılara göre Mi 10 serisinin AnTuTu puanı da ortaya çıktı. AnTuTu puanlarının telefon özelliklerini daha iyi anlayabilmek için ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliyoruz. Ortaya çıkan rakamlarla beraber Mi 10 ailesi rekabete yeni bir soluk kazandıracakmış gibi gözüküyor.

Xiaomi Mi 10’un dizaynını ortaya koyan görsel:

Yukarıda fotoğrafta görüldüğü üzere Xiaomi Mi 10’un sızdırılan görselinde kamera düzeni ortaya çıktı. Telefonun arka sol üst köşesinde dört kamera içeren dikey şeridin varlığını gösteren sızıntıdan sonra aşağıdaki görüntü de Mi 10’un ön ve arka kısmını gözler önüne seriyor

Resimde görüldüğü üzere ekranın sol üstünde ön kamera yerini almış durumda. Çerçevelerin oldukça ince olduğu dikkati çekerken parmak izi sensörünün ise ekrana gömülü olduğu detayı da gözden kaçmıyor. Ses açma-kısma tuşu ve güç tuşu ekranın sağında yer alıyor.

Xiaomi Mi 10 veya Mi 10 Pro’ya ait AnTuTu skoru:

Yukarıdaki sızdırılan görsele göre Xiaomi Mi 10 veya Mi 10 Pro’nun AnTuTu testinden 560 bin gibi yüksek bir puan aldığı gözüküyor. Bu sonucun detaylarını inceleyecek olursak;

Qualcomm’un yeni nesil işlemcisi Snapdragon 865 ve Adreno 650 GPU‘nun eşlik edeceği modelde X55 5G modem görev alıyor.

Bunun yanı sıra Xiaomi Mi 10 Pro‘nun ekranının 120Hz yenileme oranına sahip olacağı ve bu iddialara göre telefonun kamerasında 108 MP değere sahip birincil sensör, 20 MP ikinci sensör, 12 MP üçüncü sensör ve 5 MP’lik dördüncü sensörden oluşacak. Aynı zamanda 4.500 mAh kapasiteli batarya ile geleceği söylenen model 66 watt hızlı şarj desteğine de sahip olacak gibi görünüyor. Öte yandan Mi 10 modelinin 90Hz yenileme hızına sahip ve birincil kamerasının 64 megapiksel (Sony IMX686), ikincisinin ultra geniş fotoğraflar için kullanılacak olan 20 megapiksel, üçüncüsünün tele foto için 12 megapiksel ve sonuncunun 5 megapiksellik derinlik sensörüne sahip olacağı gelen bilgiler arasında. Xiaomi Mi 10’un 4.800 mAh batarya ve 30 watt hızlı şarj desteğine sahip olacağı da söyleniyor.

Xiaomi’nin yeni amiral gemileri adından sıkça söz ettirecek gibi görünüyor. Şubat ayına geldiğimizde tüm detaylarına kavuşacağımız model oldukça rekabetçi bir fiyatla rakiplerini zorlayabilir.

Xiaomi’nin olası bir ABD yasağına karşı B planı hazır

Xiaomi kendi telefonlarında Google’un mesajlaşma ve arama uygulamalarını kullanacak

Xiaomi’nin katlanabilir telefonu Mi Mix Alpha’nın satışı süresiz olarak ertelendi