netflix-global-top-10-teknosafari

Netflix, şimdiye kadar yalnızca ülke bazlı olarak en çok izlenenler listesini yayınlıyordu. Şimdi ise Netflix Global Top 10 listesi, herkes için yayınlandı.

Netflix, dünya genelinde en çok izlenen dizi ve filmleri gösteren Global Top 10 listesini yayınladı. Platform içerisinde geçtiğimiz sene kullanıma sunulan ülke bazlı Top 10 özelliği, yenilenen algoritması ile kullanıma devam edilecek.

Dünyanın en popüler içerik platformlarından biri olan Netflix, küresel çapta Top 10 listelerini gösteren sayfasını yayınladı. Her hafta Salı günü güncellenecek listelere buradan ulaşabilirsiniz. Listeler, içeriklerin 1 hafta boyunca kaç saat izlendiğine göre sıralanacak.

netflix-en-cok-izlenenler-teknosafari

Sayfada, İngilizce filmler, İngilizce diziler, İngilizce olmayan filmler ve İngilizce olmayan diziler olarak 4 farklı kategori yer alıyor. Ayrıca 90’dan fazla ülke için ülke bazlı sıralamalar bu sayfada da yer alacak. Şu anda yalnızca İngilizce ve İspanyolca dil seçeneğine sahip olan sayfa, önümüzdeki dönemde çok daha fazla dili destekleyecek.

Ancak belirtilenlere göre Netflix Global Top 10 sayfası, şimdilik yalnızca link üzerinden ulaşılabilecek. Platform içerisinde bu sayfaya ulaşılabilecek herhangi bir buton ya da pencere yer almayacak. Yine ilerleyen dönemlerde sayfanın platform içerisine eklenmesi bekleniyor. Ancak Netflix bu konu hakkında herhangi bir açıklamada bulunmadı.

Netflix Top 10 listesi neye göre ölçülüyor?

netflix-global-top-10-dizi-teknosafari

Netflix, Top 10 listelerinin toplam izlenme sürelerine göre sıralandığını paylaştı. Bu süreler, haftalık olarak sıralanıyor ve her hafta Salı günü güncelleniyor.

Ayrıca bir dizinin her bir sezonu, birbirinden bağımsız olarak değerlendirmeye alınıyor. Yani aynı listede örneğin Lucifer dizisinin 2. ve 3. sezonu aynı anda yer alabilir. Bunların yanında listede herhangi bir sınırlandırma bulunmuyor. Tüm kategoriler ve yapımlar listede yer alabilir.

İlginizi Çekebilir:

LoL Evreninde Geçen Runied King, PC ve Konsollar için Çıktı

Merakla Beklenen Spider-Man: No Way Home 2. Fragman Yayınlandı

Netflix, Ünlü İsimler ile Dolu Don’t Look Up Fragmanını Paylaştı

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz