iOS 14 Yayınlandı
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Detayları ‘Dünya Geliştiriciler Konferansı (WWDC)’ etkinliğinde açıklanan ve uzun süredir merakla beklenen yeni iOS 14 işletim sistemi güncellemesi, Apple tarafından yayınlandı. Birinci nesil iPhone SE ve iPhone 6S’ten sonraki tüm iPhone’lar ve yedinci nesil iPod Touch’ın, iOS 14 güncellemesi alabildiği ifade edildi.  

Detayları ilk kez ‘Dünya Geliştiriciler Konferansı (WWDC)’ etkinliğinde açıklanan ve uzun süredir merakla beklenen yeni iOS 14 işletim sistemi güncellemesi, kalıcı sürümüyle birlikte Apple tarafından yayınlandı. 8 adet deneme sürümü geçiren güncellemenin; birinci nesil iPhone SE, ikinci nesil iPhone SE, iPhone 6S, iPhone 6S Plus, iPhone 7, iPhone 7 PlusiPhone 8, iPhone 8 PlusiPhone X, iPhone XR, iPhone XS, iPhone XS MaxiPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max akıllı telefonlarla birlikte yedinci nesil iPod Touch’a da geldiği ifade edildi.  

Diğer yandan güncelleme, duyurulduğu sırada iPhone kullanıcılarını heyecanlandıran ve uzun süredir merakla beklenen birçok özelliği de beraberinde getirdi. Tek ekranda çoklu uygulama kullanımını mümkün kılan ‘Resim İçinde Resim’ moduekranın üst bölmesine taşınan arama bildirimi, yeni Siri arayüzü, uygulamaları yüklemeden test etmeye yarayan AppClips, varsayılan uygulamaların kişiselleştirilebilmesi ve değişen ana ekran widget’ları; kullanıcıları heyecanlandıran özelliklerin başında geliyordu. Bununla birlikte; iOS 14 güncellemesinin, kullanıcılara kademeli olarak gönderildiği belirtildi. Şirket, cihazı uygun olmasına rağmen hala güncelleme almamış olan kullanıcıların belirli aralıklarla “Ayarlar”daki ilgili sekmeyi kontrol etmesi gerektiğine işaret etti.  

iOS 14 nasıl indirilir? 

iOS 14 Nasıl İndirilir

Güncellemenin söz konusu cihazlara gelmesiyle, “iOS 14 nasıl indirilir?” sorusu da birçok kişi için merak konusu oldu. Aktarılan detaylara göre; yeni iOS 14 işletim sistemi sürümünü indirmek isteyen kullanıcıların, cihazlarının “Ayarlar” bölümü altındaki “Genel” menüsünü ziyaret ederek “Yazılım Güncelleme” sekmesine tıklaması ve gelen yeni güncellemeyi indirmesi gerekiyor.  

Şirket, cihazı uygun olmasına rağmen hala yazılım güncellemesi almamış olan kullanıcıların sık sık ilgili bölümü kontrol etmesi gerektiğinin altını çiziyor.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Android’de Yıllardır Olan ve iOS 14 ile iPhone’lara Yeni Gelecek Özellikler

iOS 14 Tanıtıldı! işte Tüm Özellikleri

iOS 14 Beta ve WWDC 2020’deki Yenilikler – Pazar Sohbeti #12

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz