Samsung Galaxy Z Fold 3 Kamera
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

ETNews’in haberine göre; Samsung, yeni ‘Galaxy Z Fold 3’ katlanabilir akıllı telefon modelini ekran altı ön kamera ile tüketici beğenisine sunmayı planlıyor. Cihazın, Güney Koreli teknoloji devinin ekran altı kamera kullanan ilk akıllı telefonu olacağı ifade ediliyor.  

ETNews’in haberine göre; Samsung, yeni ‘Galaxy Z Fold 3’ katlanabilir akıllı telefon modelini ekran altı ön kamera ile kullanıcı beğenisine sunacak. Cihaz, bu özelliği ile Samsung tarihinde bir ilk niteliği taşıyacak. ‘Galaxy Z Fold 3’, Güney Koreli teknoloji devinin ekran altı kamera kullanan ilk akıllı telefon modeli olacak. 2021 yılının üçüncü çeyreğinde piyasaya sürülmesi beklenen telefon, yenilikçi tasarımı sayesinde kullanıcılara yüzde 100’e yakın bir ekran-gövde oranı sunacak.  

Bununla birlikte Samsung, ekran altı ön kamera teknolojisini iyileştirebilmek adına görüntü düzeltme algoritması geliştirecek. Ayrıca; ekran altı ön kamera ile çekilen fotoğraflarda kalite düşüşü yaşandığı için şirket, kamera sensörü üzerindeki pikselleri genişletecek. Bu sayede, kamera sensörüne daha fazla ışık iletilecek ve fotoğraf kalitesi yukarı çekilecek. Teknoloji devi, bu piksel genişliğini mümkün kılabilmek için özel bir ekran tasarımı kullanacak.  

Samsung Galaxy Z Fold 3, kutusundan ‘S Pen’ ile çıkabilir

Samsung Galaxy Z Fold 3

Diğer yandan; Samsung Galaxy Z Fold 3 ile ilgili diğer temel özellikler, henüz net olarak bilinmiyor. Şirketin, cihazı 2021 yılının üçüncü çeyreğinde piyasaya sürmeyi planladığı ifade ediliyor. Bununla birlikte iddialar, telefonun kutusundan ‘Galaxy Note’ serisi gibi ‘S Pen’ elektronik kalemle çıkacağına işaret ediyor. Samsung’un, menteşesinde ışık şeridi bulunan katlanabilir akıllı telefon patentini de bu cihazda kullanabileceği belirtiliyor. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Samsung, “Unpacked 2” Etkinliğinde ‘Galaxy Z Fold 2’ Katlanabilir Akıllı Telefonu Tüm Özellikleri ile Tanıttı 

Samsung Galaxy Fold 1 Milyon Satış Adedine Ulaştı

Samsung, One UI 3.0 Arayüzünün Özellikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz