Netflix En Çok İzlenen İçerikler 2020

Dijital yayın platformu Netflix, Türkiye’deki 3 milyonun üzerinde izleyicisinin 2020’de en çok hangi tür yapımları izlediğini ve yıl içinde en çok hangi türlerin, bir önceki yıla göre yükselişe geçtiğini açıkladı. Aktarılan detaylara göre; Netflix Türkiye’nin 2020 yılında en çok izlenen yapımları, drama ve komedi türündeki içerikler oldu. Benzer şekilde, fantastik ve romantik yapımlar da izleyici sayılarını ciddi oranda artırdı. 

Dijital yayın platformu Netflix, 2020 yılının ‘En’lerini açıkladı. Açıklanan veriler, Türkiye’deki 3 milyonun üzerinde Netflix izleyicisinin 2020’de en çok hangi tür yapımları izlediğini ve yıl içinde en çok hangi türlerin, bir önceki yıla göre yükselişe geçtiğini de ortaya koydu. Netflix Türkiye’nin 2020 yılında en çok izlenen yapımlarının, drama ve komedi türündeki içerikler olduğu ifade edildi. Benzer şekilde, fantastik ve romantik yapımların da izleyici sayılarını ciddi oranda artırdığı dile getirildi.  

Netflix verilerine göre; Türkiye’de yılın en çok izlenen türü, çok zengin bir içerik çeşitliliğine sahip olan dramalardı. Bu yıl en çok izlenen ikinci türün ise komedi ve stand-up yapımları olduğu görüldü. Komedi yapımlarının izlenme oranlarına göre; kahkahanın peşinden en çok gidilen aylar Nisan, Mayıs ve Haziran ayları oldu. Başka bir deyişle; bu üç ayda komedi ve stand-up yapımları, diğer tüm aylardan daha çok izlendi. Yılın en çok izlenen türleri arasında üçüncü sırada, adrenalin seviyesini istenildiği an zirveye taşıyabilen aksiyon yapımları yer aldı. Dördüncü sırada, ebeveyn kontrolleri sayesinde içeriklerin farklı yaş gruplarına göre filtrelenebildiği eğlenceli ve eğitici çocuk yapımlarının yer aldığı görüldü. Beşinci ve son sırada ise korku ve gerilim türü vardı. 

Netflix Türkiye’de ‘reality’ türündeki yapımlar, yılın en çok çıkış yapan türü oldu

Netflix Reality Yapımlar

Paylaşılan diğer bilgilere göre; Netflix Türkiye’de ‘reality’ türündeki yapımlar, yılın en çok çıkış yapan türü oldu. İkinci sıraya yerleşen romantik yapımları izleme oranı da bir önceki yıla göre, ciddi ölçüde artış gösterdi. Çıkış yapanlar listesinde üçüncü sırada, müzik gruplarıyla da Türkiye’deki popülaritesini sürdüren Kore dramaları vardı. Dördüncü sırada, fantastik yapımlar yer alırken animeler de yılın en çok çıkış yapan 5 türü arasına girmeyi başardı.  

Evden çalışma imkanına sahip olanların zamanının çoğunu toplantılara bağlanarak, mutfakta tarifler deneyerek ya da çocukları için yeni oyunlar icat ederek geçirdiği Mart ve Haziran ayları arasında ise en çok reality türündeki yapımlar izlendi. Hava karardığında da bu dönemde yılın ilk iki ayına göre izlenme oranlarını ciddi şekilde arttıran korku ve gerilim yapımları tercih edildi. Bu iki türü, aksiyon türündeki yapımlar izledi. Çocuklara özel içerikler, dördüncü sırada yer alırken ilkbahardan yaz ortasına kadarki dönemde ise en çok izlenen beşinci tür, animeler oldu. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Netflix, Çocuk Aktivite Raporu ile Aile Profili Özelliklerini Test Ediyor

Netflix CEO’su Açıkladı: Türkiye’de Ofis Açılıyor

Netflix Top 50 Listesi Özelliğini Test Etmeye Başladı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz