Beyaz Sedan Otomobil
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Online satış platformu “sahibinden.com”, otomobil satışlarının da yapıldığı “Vasıta” kategorisine ilişkin Temmuz ayı verilerini açıkladı. Aktarılan detaylara göre; Türkiye’de geçen ay, en çok beyaz ve sedan otomobil satın alındı.  

Online satış platformu “sahibinden.com”, otomobil satışlarının da yapıldığı “Vasıta” kategorisine ilişkin Temmuz ayı verilerini açıkladı. Aktarılan detaylara göre; Türkiye’de geçen ay, en çok beyaz ve sedan gövdeli otomobil satın alındı. Bununla birlikte; Temmuz ayında “Vasıta” kategorisinde en çok otomobil ilanı verildi. Listede otomobil ilanlarını sırasıyla; minivan ve panelvan ilanları, arazi aracı ilanları, “SUV” ve “Pick-up araç ilanları, motosiklet ilanları ve ticari araçlara ilişkin ilanlar takip etti.  

Diğer yandan; Temmuz ayı içerisinde en çok beyaz, gri ve siyah renkli araç ilanı verildi. Piyasa yılı sırasıyla 2015, 2012 ve 2016 olan modeller için verilen ilanlar ilk 3 sıraya yerleşirken yakıt türünde ise dizel otomobil ilanları, en çok tercih edilen otomobil ilanı oldu. Bu dönemde otomobil ilanlarının yüzde 55’ini sedan, yüzde 38’ini ise 5 kapılı hatchback kasa tipi modeller oluşturdu. Tüm ilanlar arasında araçların yüzde 44’ü, 100 bin lira üzerinde satışa sunulurken yüzde 21’i, 200 bin ve 300 bin kilometre aralığında yer aldı. En çok ilan verilen motor hacmi ise 1301-1600 cm3 aralığı olarak belirlendi. Diğer yandan; otomobillerde yaş tercihinin 6 ve 10 yıl aralığında olması dikkat çekti. 

Temmuz ayında en çok ilan verilen otomobil markası Renault oldu

En Çok İlan Verilen Otomobil

Paylaşılan diğer detaylara göre; Temmuz ayında en çok ilan verilen otomobil markası Renault olurken Volkswagen, listede ikinci sıraya yerleşti. Opel, Ford ve Fiat da ilan sayısı açısından öne çıkan diğer markalar oldu. “Arazi, SUV & Pickup” kategorisinde ise en çok “Nissan Qashqai” model araçların ilanı verildi. Bunun yanında; sahibinden.com üzerinden ilan bakanlar, Temmuz ayında sırasıyla en çok Volkswagen, Renault ve Ford marka otomobillerle ilgilendi. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Seat 3D Yazıcı Kullanarak Otomobil Parçası Üretiyor

Yerli Otomobilin Marka İsmi Belli Oldu! 

Ford, Yeni Puma ve Yeni Kuga Otomobillerin Fiyat Listesini Açıkladı! 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz