Online film ve dizi içerikleri hizmeti sunan Netflix, yeni bir özelliğini test etmeye başladı. Birleşik Krallık’ta kısıtlı bir kullanıcı kitlesi ile test edilmeye başlanan yenilik, halihazırda kullanımda olan Top 10 özelliğinin genişletilmiş bir versiyonu olacak. Netflix ‘in Top 50 Listesi olarak anılan özelliğini ne zaman kullanıma sunacağı ise henüz bilinmiyor.

En popüler çevrimiçi içerik platformlarından olan Netflix, Birleşik Krallık’ta sınırlı bir sayıdaki kullanıcısıyla Top 50 Listesi isimli özelliğini test etmeye başladı. Netflix Top 50 özelliği, halihazırda ülkemizde de erişilen Top 10 özelliğinin genişletilmiş bir hali olarak karşımıza çıkıyor. Kullanıcılar yeni “Top 50” sayesinde bölgelerindeki en popüler 50 içeriğe kolay bir şekilde erişim sağlayabilecek.

Netflix’in birkaç ay önce hizmete sunduğu Top 10 listesi özelliği, kullanıcıların en çok izlenen içeriklere ulaşmasını kolaylaştırmasının yanı sıra içerik bulmasına da yardımcı oluyor. Şirketin, Birleşik Krallık’ta test etmeye yeni başladığı özellikte ise bu sayı 10’dan 50’ye çıkıyor ve daha fazla popüler içeriğe kolayca ulaşılabiliyor.

Netflix, Top 50 Listesi ile popüler içerikleri tek bir çatı altında toplayacak

Netflix’in kullanıcıların bölgelerinde bulunan en popüler 50 içeriği bir liste halinde sunduğu Top 50 listesi için bir Netflix sözcüsü açıklamalarda bulundu. Netflix sözcüsü, abonelerinin en popüler içeriklerden haberdar olmalarının doğal bir hak olduğunu belirtti. Bu durum nezdinde 2020’nin başlarında Top 10 listesini kullanıcı hizmetine açan şirketin, şimdi ise söz konusu özelliğin kapsamını geliştirmek amacıyla çalışmalarını sürdürdüklerini açıkladı. Netflix sözcüsü açıklamasında ayrıca, yeni özelliğin ancak tüm kullanıcılar için yararlı olacağını anladıklarında hizmete açacaklarını da söyledi.

Netflix’in Top 50 listesi özelliği her ne kadar test edilmeye başlansa da, şirketin özelliği kullanıma açması biraz uzun sürebilir. Çünkü Netflix, Top 10 listesini ilk olarak 2019’un ikinci çeyreğinde test etmeye başlamış ve özelliği 2020’nin şubat ayında kullanıma açmıştı. Ancak halihazırda platformda bulunan bir özelliğin geliştirilmesi bu kadar uzun sürmeyebilir. Bu konuyla alakalı gelişmeleri yakından takip edip sizlerle paylaşıyor olacağız. 

İlginizi Çekebilir:

Netflix, ‘Stranger Things’ Dizisinin 4. Sezonuna Katılan Yeni Oyuncuları Duyurdu! 

Netflix, Direct ile Canlı İçerik Akışı Sunacak

Apple Watch İzmir Depreminde Hayat Kurtardı , Kim Bu PS5 Alanlar – DigiToll #42:

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz