Cuma, Haziran 18, 2021
Ana SayfaDijitalNetflix, Çocuk Aktivite Raporu ile Aile Profili Özelliklerini Test Ediyor

Netflix, Çocuk Aktivite Raporu ile Aile Profili Özelliklerini Test Ediyor

Popüler çevrim içi yayın akış hizmeti sunan Netflix, ebeveynlerin işine yarayacak yeni iki özelliği kullanıcı hizmetine sunacak. Şirket, ebeveynlerin çocuklarının ne izlediğini daha kolay anlayabilmesi ve çocukların kendilerine uygun içeriklerle karşılaşması için yeni Çocuk Aktivite Raporu özelliğini hizmete sunuyor. Bununla birlikte Aile Profili özelliği de platforma ekleniyor.

Çevrim içi dizi ve film akışı sunan Netflix, çocuklara yönelik sunduğu özelliklerle hem ebeveynleri hem de çocukları memnun etmeyi başarıyor. Şirket platforma ekleyeceği yeni özelliklerle ebeveynlere çocuklarıyla alakalı daha detaylı bilgiler sunacak. 

Netflix’te ebeveynler Çocuk Aktivite Raporu ile tüm detayları öğrenecek

Netflix’in bünyesine ekleyeceği ilk özellik Çocuk Aktivite Raporu olarak anılıyor. Bu özellik sayesinde ebeveynler çocuklarının ne tür programlar izlediklerinden en sevdikleri karaktere kadar pek çok şey öğreniyor. Ayrıca yeni özellik çocuklara ilgi alanlarına göre farklı içerikler de öneriyor. 

Netflix’in yeni özelliği küresel olarak test edilmeye başlandı. Şirket çocuk hesabı etkin olan kullanıcılarına gönderdiği e-postada yeni Çocuk Aktivite Raporu‘nu da iletti. Söz konusu raporda çocukların izlediği içeriklerle alakalı bilgiler ve önerilerin yanı sıra farklı pek çok şey de bulunuyor. Örneğin çocuklar için günün şakası, Netflix karakterleri ve şovlarını içeren boyama sayfaları da e-posta ile iletildi ve çocuklar için çeşitli sorular hazırlandı. 

Netflix’in çocuklar ve ebeveynler için ürün inovasyon ekibini yöneten Michelle Parsons, yeni özelliğin, çocuklarının ne izlediğini öğrenmek isteyen ebeveynlere yardımcı olacağını ve ailelerin çocuklarıyla daha iyi ve güçlü bir iletişim kurması için olanak tanıyacağını belirtti.

Netflix’te Aile Profili ile ailecek izlenecek içeriklere tek bir yerden ulaşılacak

Çocuk Aktivite Raporu’nun yanında Netflix ayrıca, Aile Profili ayarı için yeni küresel bir test başlatıyor. Bu yeni testte, normal profillerin veya çocuklara özel profillerin aksine; aile profilleri, insanların ailecek izleyebileceği TV şovları ile filmlerini barındıracak. Tüm bu içerikler tek bir profilde görünecek. Bu şekilde çocuk ya da normal profil ayrımı yapılmadan hem çocuklar hem de ebeveynler bu profilden rahatlıkla içerik izleyebilecek.

Netflix, normalde hesapları bireysel ilgi alanlarına göre kategorize ediyor. Algoritma, bireylerin neye ilgi duyduğunu öğreniyor ve kullanıcılara buna göre yeni içerikler öneriyor. Ancak yeni Aile Profili için durum biraz daha farklı olacak. Netflix, Aile Profili için bireysel ilgi alanlarına göre önerilen ve önceliklendirilen daha farklı ölçütlemeler kullanacak. Aile Profili’nde bazı kısıtlamalar ve başlıklar göz önüne alınarak düzenlenen içerikler sunulacak. Ancak bir aile The Witcher’ı izlemek isterse, varsayılan ayarlar kısmından değişiklik yaparak izleyebilecek.

Netflix’in hem Çocuk Aktivite Raporu hem de Aile Profili özellikleri şu an için test aşamasında. Özelliğin test süresi bittikten sonra global olarak hizmete açılması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir:

Netflix Ebeveyn Kontrollerini Ailelerin Yüzde 98’i Sevdi

The Queen’s Gambit, Netflix’in Yayınlandıktan Sonraki 1 Ay İçerisinde En Çok İzlenen Mini Dizisi Oldu!

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR