Netflix, 30 Aralık tarihinden itibaren “Nike Training Club” isimli fitness içeriklerini yayınlamaya başlayacağını açıkladı. Buna göre 30 saatlik içeriklerde, farklı farklı kategorilerde fitness antrenmanları yer alacak.

Dünyanın popüler çevrimiçi dizi ve film platformları arasında öne çıkan Netflix, fitness tutkunu abonelerini sevindirecek bir açıklama yaptı. Şirketin, internet sitesinden yayınladığı açıklamada, Netflix abonelerinin 30 Aralık’dan itibaren ‘Nike Training Club’ içeriklerine ulaşabilecekleri belirtildi. Nike Training Club içerikleri, tüketicilerin bireysel olarak fitness yapabilmelerini sağlıyor.

İki grup hâlinde yayınlanacak Nike Training Club içerikleri, toplamda 30 saatlik eğitim programını kapsıyor. Kullanıcılar bu sayede hem fitness seviyeleri ile ilgili bilgilere ulaşacak hem antrenman yapma imkânı bulacaklar.

Nike Training Club Neleri Kapsıyor?

30 Aralık’ta Netflix’e eklenecek olan Nike Training Club içerikleri, 5 kategori hâlinde karşımıza çıkacak. Bu kategoriler:

  • Fitness ile ilgili temel bilgiler (13 bölüm)
  • Core eğitimleri (7 bölüm)
  • Yoga eğitimleri (6 bölüm)
  • Kas eğitimleri (14 bölüm)
  • “Kendini iyi hisset” eğitimleri (6 bölüm)

Netflix’te yayınlanacak fitness dersleri bundan ibaret olmayacak. Kullanıcılar, 2023 yılında da yepyeni fitness eğitimlerine ulaşabilecekler. Fakat o içeriklerin ne zaman yayınlanacağına dair şu anlık herhangi bir takvim yayınlanmadı. 30 Aralık ve sonrasında Netflix’teki fitness içeriklerine ulaşmak isterseniz, yapmanız gereken tek şey arama kısmına “nike” yazmak olacak.

Netflix’deki Diğer Gelişmeler

Geçtiğimiz haftalarda çıkan iddialara göre Netflix’in canlı spor yayınları yapmak için bazı liglerin haklarını satın almayı planladığını gösterip kullanıcıları heyecanlandırmıştı. Şirket CEO’su Ted Sarandos, platformun canlı spor yayını yapacağını gösteren iddiaları reddederek şimdilik böyle bir planlarının olmadığını açıkladı.

Variety’nin aktardığına göre Sarandos, dün New York’ta düzenlenen bir konferansta büyük spor müsabakalarını kiralamayı kârlı bir yol olarak görmediklerini belirtti. 58 yaşındaki yönetici, Spor karşıtı değiliz, sadece kâr yanlısıyız” ifadelerini kullanarak Netflix’in şu an geniş bir izleyici kitlesine sahip olduğunu belirtti.

Geçtiğimiz ay 12 ülkede 6,99 dolarlık ücret ile kullanıma sunulan reklamlı abonelik sistemi hakkında da açıklamalar yapıldı. Netflix’in dördüncü çeyrekte bu sistemin maddi olarak pek yarar sağlamasını beklemediği; ancak uzun vadede oldukça iyimser olduğu da aktarıldı. Netflix’in diğer CEO’su Reed Hastings de geçen hafta yaptığı açıklamada bunun daha ucuz fiyat sunması nedeniyle iyi bir taktik olduğunu belirterek “Keşke reklamlı aboneliği birkaç yıl önce çıkarsaydık” ifadelerini kullanmıştı.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz