Netflix, “Hâlâ izliyor musunuz” özelliğini kapatmak için yeni bir test başlattığını duyurdu. Söz konusu özellik, genellikle TV başında uyuyakalan kullanıcıların kaldıkları yerleri unutmaması için hizmette bulunuyor. 

Çevrimiçi içerik akış hizmeti sunan Netflix, kullanıcı deneyimini artırmaya yönelik özellikleri bünyesine eklemeye devam ediyor. Şirket geniş içerik seçenekleri sunarken aynı zamanda kullanıcı geri bildirimlerine de büyük önem gösteriyor. Şirket bu bağlamda pek çok kullanıcıdan gelen “Hâlâ izliyor musunuz” sorusu şikayetlerini değerlendirmeye başlamış gibi görünüyor. Temelde kullanıcı yararını gözeten özellik, kullanıcılar hesaplarında art arda iki bölüm içerik izlerken hiçbir etkileşime girmezse bir sonraki bölümde diziye devam etmemek için içeriği durduruyor. Uyarının çıktığı bölümün ikinci dakikasında çıkan uyarı TV başında uyuyakalan birçok kişi tarafından beğenilse de, uyuyakalmayan kullanıcılar için eziyet haline gelebiliyor. Bir dizinin tüm sezonunu bir gecede izlemeye kalkan bir kullanıcı art arda iki bölüm izledikten sonra bir sonraki bölümde “hâlâ izliyor musunuz” sorusunu görmekten rahatsız olduğunu dile getiriyor. 

Netflix söz konusu özelliğin kullanıcı yararı için hizmette olduğunu ise şu sözlerle dile getiriyor: “Bu soruyu sormamızın nedeni, eğer gerçekten izlemiyorsanız kaldığınız yeri kaybetmemenizi veya gereksiz internet verisi kullanmamanızı sağlamaktır.” TV başında uyuyakalan kullanıcıların memnun olduğu bir özellik olsa da izlediği içeriğin keyfini kaçırıp Netflix’in bu soruyu bulmasına sinirleri bozulan pek çok kullanıcı bulunuyor. Özellikten şikayet eden kullanıcılar genellikle, kumandaya ya da içeriği izlediği cihaza uzak olduğu için şikayetçi olduğunu dile getiriyor.

Netflix özelliği test ediyor

The Verge’te yer alan bir habere göre, bir Netflix sözcüsü “hâlâ izliyor musunuz” sorusuyla alakalı bazı bilgiler paylaştı. Netflix sözcüsünün söz konusu uyarının kapatılması üzerine çalıştıkları ve özelliğin test edildiği bilgisi paylaşıldı. Hâlâ izliyor musunuz uyarısını kapatmaya yarayacak yeni özelliğin şu an için kısıtlı bir bölgede test edildiği düşünülüyor. Bu sebepten ötürü kullanıcılar yeni özellik yayınlanana kadar, soruya cevap vermek durumunda kalacak. 

İlginizi Çekebilir:

Enola Holmes, Netflix’in En Çok İzlenen Filmi Olma Yolunda

Netflix Türkiye Ekim Ayı Takvimi Açıklandı!

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz