Galaxy Watch Active 2 Yazılım Güncellemesi
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Samsung, ‘Galaxy Watch Active 2’ için yeni bir yazılım güncellemesi yayınladığını duyurdu. Şirket; akıllı saat modeline koşu analizi, düşme algılama ve akıllı yanıtlama gibi bir dizi yeni özellik getirecek olan güncellemenin, bugün itibarıyla indirilebileceğine işaret etti.  

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, ‘Galaxy Watch Active 2’ için yeni bir yazılım güncellemesi yayınladığını açıkladı. Şirket; bir dizi yeni sağlık, iletişim ve bağlantı özelliklerini içeren akıllı saat güncellemesinin, bugün itibarıyla indirilebileceğine işaret etti. Aktarılan detaylara göre; yeni güncelleme ile kullanıma sunulan ‘Koşu Analizi’ özelliği, kullanıcıların formunu geliştirmesine yardımcı olan ve sportif aktiviteler esnasında olası sakatlanmaları önleyen ölçümlemeler sunuyor. Koşuları analiz eden Galaxy Watch Active 2 ayrıca; performansın artmasına  ve sakatlanmaların azalmasına yardımcı olmak için asimetri, düzenlilik, sertlik, dikey salınım, yerle temas süresi gibi çeşitli ayrıntılı ölçümler de yapabiliyor. 

Bunların yanı sıra; kullanıcılar artık, yoğun egzersiz esnasında kullanılan azami oksijen miktarını gösteren ‘VOmax’ ölçümünü de takip edebiliyor. ‘VOmax’ ölçümünün; sporcunun kondisyon ve performans kapasitesini belirlemek için kullanılan, egzersiz rutinindeki ilerlemeyi takip edebilen ve dayanıklılığı artırmaya yardımcı olan bir ölçüm türü olduğu ifade ediliyor. 

Galaxy Watch Active 2 Yazılım Güncellemesi

‘Düşme Algılama Özelliği’ ise kullanıcıların, kendilerinin ve sevdiklerinin sağlığını korumasına yardımcı oluyor. Olası bir düşme tespit edildiğinde ‘Galaxy Watch Active 2’, önceden belirlenen dört kişiye hemen SOS bildirimleri gönderiyor ve bu sayede kullanıcılar, yardım için uzun süre beklemek zorunda kalmıyor. 

Galaxy Watch Active 2 ‘Akıllı Yanıtlama’ özelliği ile kullanıcılar, önerilen yanıtları kolayca gönderebiliyor

Galaxy Watch Active 2 Akıllı Yanıtlama Özelliği

Yeni güncelleme ile kullanıcılar, artık akıllı saatlerinde bir bildirim aldıktan sonra telefonlarına bakmak zorunda kalmadan ifadeleri ve fotoğrafları bileklerinden kolayca görüntüleyebiliyor. Ayrıca gelişmiş görsel algılama teknolojisine sahip ‘Akıllı Yanıtlamaözelliği sayesinde kullanıcılar, o an meşgul olsalar dahi hem mesajlarını hem de aldıkları görsel iletileri önerilen yanıtlardan birini seçerek ‘Galaxy Watch Active 2’ ile yanıtlayabiliyor. 

Bununla birlikte; bir mesaj alındığında saat, tek bir mesaj yerine otomatik olarak sohbet geçmişini de gösteriyor. Böylece kullanıcılar, konuşmayı hızlı bir şekilde devam ettirebiliyor. Bu da cihazlar arasında durmadan geçiş yapma zorunluluğunu ortadan kaldırıyor. Gelen son güncellemeyle birlikte, son moda eğlenceli yanıtlara da kolaylıkla erişilebiliyor. Kullanıcılarhem AR Emoji Çıkartmaları hem de Bitmoji Çıkartmaları doğrudan saatleri üzerinden gönderebiliyor ve yoldayken attıkları mesajlardaartık kendilerini daha iyi ifade edebiliyor. 

Galaxy Watch Active 2, artık kaydırma ekran görüntüsü özelliğini de destekliyor

Galaxy Watch Active 2 Kaydırma Ekran Görüntüsü

Ayrıca; ‘Galaxy Watch Active 2’ ile mobil deneyim, telefondaki çalma listesine anında erişim de dahil olmak üzere daha zahmetsizce kontrol edilebiliyor. Şirket; son güncellemeyle birlikte, akıllı telefondan ‘Galaxy Buds’ cihaza ve akıllı saate kadar tüm cihazlarda daha kusursuz bir müzik deneyimi sunmayı vadediyor.  

Diğer yandan; Galaxy Watch Active 2artık kaydırma ekran görüntüsü özelliğini de destekliyor. Bu sayede kullanıcılarakıllı saat üzerinden ekran görüntüsü aldıklarında bu görüntü, otomatik olarak akıllı telefona gönderiliyor. Böylece, ileti dizilerinin veya egzersiz bilgilerini ekran görüntüsünü alarak kayıt altında tutmak da mümkün hale geliyor.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Samsung Galaxy Watch 3 İnceleme (Video)

Samsung, Galaxy Watch 3 ve Galaxy Buds Live’ı Satışa Sundu

Samsung Galaxy Watch ve Galaxy Watch Active’e güncelleme geldi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz