2021 En İyi Netflix Bilim Kurgu Filmleri
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
3 dakika

Tekno Safari editörleri olarak bilim kurgu tutkunlarının seveceği bir listeyle karşınızdayız. Bu yazımızda Netflix’te yer alan filmleri inceledik ve en iyi bilim kurgu türündeki filmleri sizler için listeledik. IMDb puanlarını dikkate alarak hazırladığımız yazımızda filmlerin konusuna da kısaca değindik. İşte; ‘Netflix’te  izleyebileceğiniz bilim kurgu filmleri’. ‘2021 en iyi Netflix bilim kurgu filmleri’. ‘Netflix bilim kurgu filmleri’. ‘Netflix içerikler’. Detaylar haberimizde…

En iyi dijital platformlar arasında yer alan Netflix, bugün her türde film ve diziyi üyeleriyle buluşturmaya devam ediyor. Bununla birlikte yükselişe geçen rakiplerine rağmen abone sayısını artıran ve yerli yapımlara daha çok ulaşabildiğimiz Netflix, içerik çeşitliliğiyle de adından söz ettiriyor. Peki Netflix’te yer alan en iyi bilim kurgu filmleri hangileridir?  İşte; ‘Netflix’te izleyebileceğiniz bilim kurgu filmleri’. ‘2021 en iyi Netflix bilim kurgu filmleri’. ‘Netflix bilim kurgu filmleri’. ‘Netflix içerikler’. 

Netflix’te İzleyebileceğiniz Bilim Kurgu Filmleri

2021 En İyi Netflix Bilim Kurgu Filmleri 

Netflix’te izleyebileceğiniz bilim kurgu filmleri’. ‘2021 en iyi Netflix bilim kurgu filmleri’. ‘Netflix bilim kurgu filmleri’. ‘Netflix içerikler’ haberimizin devamında. 

2021 En İyi Netflix Bilim Kurgu Filmleri 

Netflix'te İzleyebileceğiniz En İyi Bilim Kurgu Filmleri

Inception IMDb: 8.8 

Interstellar IMDb: 8.6 

Mad Max Fury Road IMDb: 8.1 

Blade Runner 2049 IMDb: 8.0 

Edge of Tomorrow IMDb: 7.9 

Fırtına Anı IMDb: 7.4 

Am Legend IMDb: 7.2 

Oblivion IMDb: 7.0 

Inception 
2021 En İyi Netflix Bilim Kurgu Filmleri 

Netflix’te izleyebileceğiniz en iyi bilim kurgu filmleri’ listemize ‘Inception’ ile başlıyoruz. Aynı zamanda bilim kurgu alanında kült filmler arasında da olan Inception’da Leonardo  Dicaprio, Joseph Gordon – LevittElliot Page gibi  Holywood sinemasının ünlü oyuncularını izliyoruz. Film, yetenekli bir hırsızın insanların rüyalarına ve bilinçaltına girerek değerli sırları çalmasını konu alıyor. Fakat, Dom Cobb’un bu yeteneği onu uluslararası bir kaçak haline getirmiş ve sevdiği insanlara da mal olmuştur.  

Interstellar  

2021 En İyi Netflix Bilim Kurgu Filmleri

Netflix’te izleyebileceğiniz en iyi bilim kurgu filmleri arasında olan ve 2014’de vizyona giren ‘Interstellar’ aynı zamanda bilim kurgu türünde kült filmlerden biridir. Filmde insanlık yok olma tehlikesiyle karşı karşıyadır. Bir grup astronot ise bu tehlikeye karşılık yaşanabilir bir başka gezegen bulabilmek adına tehlikeli bir yolculuğa çıkar. Interstellar, hem konu hem de felsefi açıdan pek çok kez incelenen ve analiz edilen filmlerden biri olarak da karşımıza çıkmaktadır.

Mad Max Fury Road 

2021 En İyi Netflix Bilim Kurgu Filmleri

2021 en iyi Netflix bilim kurgu filmleri listemize ‘Mad Max Fury Road’ ile devam ediyoruz. Nükleer savaştan sonra dünyada çöller artmıştır ve susuzluk problemi vardır. Bununla birlikte tüm medeniyet bir çöküşe girmiştir. Ailesini kaybeden Max ise bir çete tarafından esir alınır ve bu çetenin zulmünden kaçmaya çalışacaktır.  

Blade Runner 2049 

2021 En İyi Netflix Bilim Kurgu Filmleri

2017’de vizyona giren ve sinema tarihinin en önemli bilim kurgu filmleri arasında olan  Blade Runner 2049, Blade Runner’ın 25 yıl sonra gelen devam filmidir. Sevilen oyuncu  Ryan Gosling’i izlediğimiz bu film, ilk filmin 30 yıl sonrasını konu almaktadır. Memur K, Los Angeles Polis Departmanı’nda görev yapmaktadır ve kaosa neden olabilecek bir sırrı ortaya çıkarmak üzeredir.  

Edge of Tomorrow 

2021 En İyi Netflix Bilim Kurgu Filmleri

2021 en iyi netflix bilim kurgu filmlerinden biri olan ‘Edge of Tomorrow’da Bill Cage bir zaman döngüsünde sıkışıp kalmıştır ve bu nedenle savaşta öldüğü zamanı tekrar tekrar yaşamaktadır. Bu döngüden kurtulmak için ise sağ kalmak ve uzaylı istilacıları yenmek zorundadır. Filmin başrolünde sevilen oyuncu Tom Cruise’u izliyoruz.

Fırtına Anı 

2021 En İyi Netflix Bilim Kurgu Filmleri

Listemize İspanya yapımı ‘Fırtına Zamanı’ ile devam ediyoruz. Filmde Vera karakteri uzay zaman sınırı sayesinde 25 yıl önceye giderek birinin hayatını kurtarmıştır. Fakat bu nedenle kendi kızını da kaybetmiştir. Vera kızını geri getirmek için mücadele edecektir.  

I Am Legend 

2021 En İyi Netflix Bilim Kurgu Filmleri

2007’de vizyona girmiş olmasına rağmen günümüzde de sevilen bilim kurgu filmleri arasında olan ‘I Am Legend’, ordu mensubu bir bilim insanının, küresel bir felaket sonra kana susamış mutantların bulunduğu ıssız New York sokaklarında yaşam mücadelesini konu alıyor. 

Oblivion 

2021 En İyi Netflix Bilim Kurgu Filmleri

Netflix’te izleyebileceğiniz en iyi bilim kurgu filmleri listemizi ‘Oblivion’ ile sonlandırıyoruz. Morgan Freeman ve Tom Cruise gibi isimleri izlediğimiz bu filmde, dünya terk edilmiş ve insanlık yok olmuştur. Jack bu gezegene keşif yapmak için gönderilir ve insanlığın yok oluştan önce nasıl yaşadığını kontrol etmesi gerekir. Fakat dünya aynı zamanda uzaylılar tarafından da istila edilmiştir. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız. 

İlginizi çekebilir: 

Netflix Türkiye Açıkladı: Friends Platforma Ekleniyor

Netflix, Hesap Şifrelerini Paylaşmayı Engellemek İçin Çalışıyor

Netflix’te Yayınlanan Türk Dizi ve Filmler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz