OnePlus İlk Akıllı Saat

Çin merkezli teknoloji şirketi OnePlus, uzun süredir merakla beklenen ilk akıllı saat modelini 23 Mart tarihinde yapacağı bir tanıtım etkinliğinde görücüye çıkaracağını duyurdu. Etkinlikte ayrıca, ‘OnePlus 9’ akıllı telefon serisinin de tanıtılacağı ifade edildi.  

OnePlus CEO’su Pete Lau, geçen yılın Aralık ayında resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı bir paylaşımda şirketin kendi akıllı saat modeli üzerinde çalıştığını açıklamıştı. Bu gelişme sonrası; şirketin, ilk akıllı saat modelini 2021 yılı başlarında tanıtacağı ve piyasaya süreceği belirtilmişti. Lau; söz konusu gelişmeyi, şirketin konuyla ilgili ilk girişiminden yıllar sonra akıllı saat projesi üzerinde yeniden çalışmaya başladığına yönelik söylentileri doğruladığı bir paylaşımında duyurmuştu. 2016 yılında; OnePlus kurucu ortağı Carl Pei’nin, dairesel bir akıllı saat tasarımının çizimlerini paylaşmış olduğu da biliniyordu. Fakat şirket, o dönemde giyilebilir teknolojilere ilişkin planlarını rafa kaldırmıştı. OnePlus’ın, akıllı telefon pazarına odaklanmaya karar verdiği ve bu pazar dışındaki projelerini ertelemek durumunda kaldığı ifade edilmişti.   

Yaşanan gelişme sonrası; OnePlus, uzun süredir ipuçları paylaşılan ve merakla beklenen ilk akıllı saat modelinin tanıtım tarihine ilişkin resmi bir duyuru paylaştı. Cihazın, 23 Mart tarihinde yapılacak bir tanıtım etkinliğinde görücüye çıkarılacağı ifade edildi. Etkinlikte ayrıca, ‘OnePlus 9’ akıllı telefon serisinin tanıtılacağının da altı çizildi.  

OnePlus, Ocak ayında Hindistan pazarında ‘OnePlus Band’ isimli bir akıllı bileklik modeli de tanıtmıştı 

OnePlus Band Akıllı Bileklik

Diğer yandan; OnePlus, Ocak ayı başlarında da ‘OnePlus Band’ isimli bir akıllı bileklik modeli tanıtmıştı. Tek şarj ile 14 gün kullanım ömrü vadeden cihaz, 34 dolarlık rekabetçi bir fiyat etiketi ile gelmişti. Ürünün, pazarda oldukça yüksek bir satış rakamına sahip olan ‘Xiaomi Mi Band’ serisiyle rekabet edebileceği ifade edilmişti. Rakiplerine benzer şekilde birçok sağlık ve spor takibi özelliğine sahip olan ürün, başlangıçta yalnızca Hindistan pazarında piyasaya sürülmüştü.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

OnePlus CEO’su, Şirketin İlk Akıllı Saat Modelinin 2021 Yılı Başlarında Tanıtılacağını Açıkladı 

‘OnePlus Band’ Akıllı Bileklik Tanıtıldı! 

OnePlus 9’un Yeni Fotoğrafları Ortaya Çıktı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz