Bir zamanların en güçlü markalarından olan Finlandiya merkezli Nokia, yeni üst sınıf cep telefonunda ön kamerayı ekranın altına gizleyecek. 

HMD Global tarafından satın alınan ve tekrar canlandırılmak istenen Nokia’nın yeni amiral gemisi modeli 9.2 PureView için yeni bir ön kamera teknolojisini kullanacağı söylendi. Ekran gövde oranını geliştirmek isteyen şirketler önce çentik formunda olan ön kameralara, sonra delik formunda olan kameralara ve en sonunda pop-up ön kameralara geçiş yaptılar. Şimdi ise Nokia sızan bilgilere göre ön kamerasını ekranın altına gizlemek istiyor.  

Nokia özelinde sızıntı bilgi kaynaklarından biri olan ‘nokia_anew’ geçen gün attığı bir tweet ile Nokia’nın yeni üst sınıf akıllı telefonu 9.2 PureView’in ön kamerasının ekran altında olacağını söyledi. Eğer bu sızıntı haber gerçekleri yansıtıyorsa Nokia bu teknolojiyi kullanan ilk akıllı telefonu üretmiş olacak. Uzak Doğulu telefon üreticilerinin ekran altı kamera teknolojisi üzerine çalışıldığı biliniyordu ama Nokia’nın bu teknoloji ile piyasa çıkan ilk telefon olması büyük bir ilgi ile karşılanabilir bu da şirketin istediği geri dönüşü yapmasında olumlu bir etki yaratır. 

MWC 2020 fuarında Nokia, 9.2 Pure View modelini resmi olarak tanıtacak. Bizde bu bilgilerin doğruluğunu o zaman öğrenmiş olacağız. Bu sene Mobil Dünya Kongresi 24 Şubat 2020 tarihinde başlayacak ve 27 Şubat gününe kadar devam edecek.  

Nokia, katlanabilir akıllı telefon furyasına katılabilir

Android 10 ile tanıtılacak olan ilk Nokia modeli ortaya çıktı