NASA İstanbul Fotoğrafı

NASA, resmi Instagram hesabında gece saatlerinde Uluslararası Uzay İstasyonu (ISS)’ndan çekilen bir İstanbul fotoğrafı paylaştı. Dünyaca ünlü uzay ajansı, söz konusu paylaşıma “Hey, İstanbul. Parlıyorsun!” notunu düştü.  

NASA (Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi), resmi Instagram hesabında gece saatlerinde Uluslararası Uzay İstasyonu (ISS)’ndan çekilen bir İstanbul fotoğrafı paylaştı. Söz konusu fotoğrafın, 10 Mayıs 2021 tarihinde çekildiği kaydedildi. Fotoğrafta, İstanbul Boğazı ve Haliç’in ikiye böldüğü şehrin gece ışıkları altındaki görüntüsü yer aldı. Dünyaca ünlü uzay ajansı, söz konusu paylaşıma “Hey, İstanbul. Parlıyorsun!” notunu düştü. Yapılan paylaşım, ilk 10 saat içerisinde 1 milyon 850 bine yakın beğeni aldı.  

NASA İstanbul Fotoğrafı

Paylaşımın açıklama kısmında ise İstanbul Boğazı ve Haliç’in ikiye böldüğü Türkiye’nin şehirlerinden birinin gece ışıklarına bir göz atın! Bu görüntü, 10 Mayıs 2021’de Uluslararası Uzay İstasyonu’ndan, Karadeniz’in 263 mil yukarısında yörüngede dönerken çekildi. Eğlenceli gerçek: Bu görseller yalnızca estetik amaçlı değil. Onları bilim için de kullanıyoruz! Fotoğraflar, kentsel büyüme ve rezervuar inşaatı gibi insan kaynaklı değişikliklerden kasırgalar, seller ve volkanik patlamalar gibi doğal dinamik olaylara kadar gezegenin zaman içerisinde nasıl değiştiğini kaydediyor” ifadelerine yer verildi.  

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da yanıt olarak NASA ile ilgili ayrı bir paylaşım yaptı 

Ekrem İmamoğlu NASA

Diğer yandan; yapılan paylaşım sonrası İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, uluslararası Twitter hesabında NASA ile ilgili ayrı bir paylaşım yaptı. İmamoğlu, NASA’ya verdiği yanıtta “Hey NASA, İstanbul’un uzaydan da muhteşem göründüğünü bu gece bize hatırlattığın için teşekkürler” ifadelerini kullandı. 

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Van Gölü Fotoğrafı, NASA Tarafından Düzenlenen Online Fotoğraf Yarışmasını Kazandı! 

NASA, Türkiye ile İlgili Şiddetli Kuraklık Uyarısında Bulundu 

NASA, ESA ve JAXA, COVID-19’un Çevresel Etkilerinin Anlaşılabilmesinin Önünü Açacak Olan Bir ‘Hackathon’ Etkinliği Düzenliyor 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz