Twitter Scroll Satın Aldı

Twitter, kullanıcılara reklamsız içerik okuma deneyimi sunan ‘Scroll’ isimli bir girişimi satın aldığını duyurdu. Yapılan satış anlaşmasının finansal detayları henüz paylaşılmadı. Sosyal medya devinin, söz konusu hamle ile ücretli abonelik sistemini geliştirmeye odaklandığı ifade edildi.  

ABD merkezli sosyal medya platformu Twitter, geçen yılın ortalarından bu yana yeni bir ücretli abonelik sistemi üzerinde çalışıyordu. Platforma gelecek olan yeni abonelik sisteminin, hem reklamsız sosyal ağ deneyimini iyileştireceği hem de platformun gelir modellerini çeşitlendireceği ifade ediliyordu. Şirket, kısa bir süre önce abonelik sistemini şekillendirmeye yardımcı olacak yeni bir hamle daha yaptı. Aktarılan detaylara göre; Twitter, reklamsız içerik okuma deneyimi sunan ‘Scroll’ isimli bir girişimi satın aldı. Yapılan satış anlaşmasının finansal detayları ise henüz paylaşılmadı.  

Scroll; kullanıcıların Vox, The Daily Times, BuzzFeed ve USA Today gibi platformlarda reklamsız bir şekilde içerikleri okuyabilmesini mümkün kılıyordu. Şirketin ‘Scroll’u bünyesine eklemesiyle, yeni ücretli aboneliğin kullanıcılara daha iyi bir okuma deneyimi sunmasını hedeflediği tahmin edildi. Bununla birlikte; abonelik sisteminin, içerik üreticilerin de Twitter’dan gelir elde etmesini mümkün kılacağı belirtildi. Diğer yandan, ‘Nuzzel’ uygulaması da kullanıcılara Twitter’da takip edilen kişilere göre içerikler sunuyordu. Platform, 2019 yılında Scroll tarafından satın alınmıştı. Twitter ve Scroll arasındaki satış anlaşması sonrası Nuzzel, uygulamanın bu hafta kapatılacağını açıkladı.  

Twitter, ücretli abonelik sistemi için ‘Revue’ isimli bir platformu da bünyesine katmıştı 

Twitter Ücretli Abonelik

Twitter, ücretli abonelik sistemi için 2021 yılı başında ‘Revue’ isimli bir platformu da bünyesine katmıştı. Kullanıcılar, ‘Revue’ üzerinden kendi haber bültenlerini oluşturup yayınlayabiliyordu. Bu hamlenin de abonelik sistemini önemli oranda şekillendireceği ifade edilmişti.  

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Twitter, Sohbet Odası Özelliği ‘Spaces’ı Yaygın Kullanıma Açtı: İşte Tüm Özellikleri! 

Twitter, Ücretli Abonelik Sistemi Üzerinde Çalışıyor

Twitter, Yeni Bir Gelir Modeli Geliştirmek İçin Birkaç Alternatif Değerlendiriyor 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz