Okuma Süresi
1 dakika

Kullanıcıların parti düzenlemesi ve partilere katılım sağlayabilmesi için geliştirilen ‘iOS’ uygulaması ‘Vybe Together’, pandemi kurallarını ihlal ettiği gerekçesiyle Apple tarafından ‘AppStore’dan kaldırıldı. Uygulama geliştiricileri, söz konusu hamlenin doğrudan Apple’ın kendi inisiyatifi doğrultusunda yapıldığına işaret etti.  

Kullanıcıların parti düzenlemesi ve partilere katılım sağlayabilmesi için geliştirilen ‘iOS’ uygulamasıVybe Togetherpandemi kurallarını ihlal ettiği gerekçesiyle Apple tarafından ‘AppStore’ uygulama mağazasından kaldırıldı. Uygulamanın, COVID-19 salgını sürecinde kalabalık partileri teşvik ettiği ifade edildi. ‘The Verge’e konuşan uygulama geliştiricileri, söz konusu hamlenin doğrudan Apple’ın kendi inisiyatifi doğrultusunda yapıldığına işaretti. Ayrıca uygulamanın resmi Instagram sayfası üzerinden de açıklamada bulunan şirket, ‘Vybe Together’ın geri döneceğine işaret etti ve takipçilerini, gelişmelerden haberdar olmak üzere takipte kalmaya davet etti.  

Uygulama kullanıcıları ise özellikle sosyal medya üzerinden konuya ilişkin üzüntülerini dile getirdi. Diğer yandan, uygulamanın TikTok hesabının da silindiği belirtildi. 139 takipçisi ve 3 videosu bulunan hesabın, TikTok’un topluluk kurallarını ihlal ettiği gerekçesiyle kaldırıldığı ifade edildi. Uygulama; kendisini kullanıcıların parti düzenleyebildiği, çevrelerindeki yeni partileri keşfedebildiği ve bu partilere katılım sağlayabildiği özel bir topluluk olarak tanımlıyordu.  

Vybe Together’ uygulaması içerisinde kullanıcıların, Instagram profillerini eklemesi gerekiyordu 

Vybe Together Uygulaması

‘Vybe Together uygulaması içerisinde kullanıcılar, Instagram profillerini ekliyordu. Daha sonra platforma parti fotoğraflarını ekleyen kullanıcıların hesapları, aktif hale geliyordu. Kullanıcıların bir parti düzenlemesi durumunda ise diğer kullanıcılar, bu partiye katılım sağlamak üzere başvuru yapabiliyordu. Partiyi düzenleyen kullanıcıya gönderilen başvurular, parti sahibi tarafından kabul edilirse ilgili kullanıcı, partiye katılım sağlayabiliyordu. Etkinlik adresi, partiden 2 saat önce istekleri onaylanan kişilere iletiliyordu.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Apple’ın ‘AppStore Küçük İşletme Programı’ Başladı

WhatsApp, ‘AppStore’ Gizlilik Gereksinimlerinin Haksız Rekabete Yol Açtığını Açıkladı 

AppStore Uygulamaları, 6 Ay Önceden Ön Sipariş Sürecine Açılabilecek 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz