OnePlus, 2021 yılının ilk aylarında yeni akıllı telefon modellerini piyasaya sunacak. Bu bağlamda önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde OnePlus 9 serisini tüketici beğenisine sunacak. Seride OnePlus 9 ve OnePlus 9 Pro modelinin yanında ayrıca bir de OnePlus 9 Lite isimli bir akıllı telefon da bulunacak. Şirket her ne kadar Lite ismini verse de, cihazda Snapdragon 865 kullanacak. 

Çin merkezli akıllı telefon üreticisi OnePlus, her sene tüketici beğenisine sunduğu amiral gemisi modelleriyle ilgi çekmeye devam ediyor. OnePlus, ürettiği telefonların yanı sıra ayrıca tüketicisiyle kurduğu bağla da sık sık anılıyor. Bu bağlamda müşteri dostu olarak da bilinen şirket özellikle yazılım konusunda pek çok kullanıcısını memnun ediyor. 

2020 yılının son günlerinde olduğumuz bugünlerde, yeni yılda piyasaya sunulacak akıllı telefon modelleriyle alakalı gündeme sık sık yeni haberler geliyor. Bu bağlamda ilk olarak Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S21 ailesinin ocak ayında tanıtılacağı biliniyor. Samsung’tan sonra sahnede göreceğimiz bir diğer isim OnePlus olacak. Geçen dönemlerde OnePlus 9 serisiyle alakalı gündeme pek çok sızıntı gelmişti. Şirketin önümüzdeki sene kullanıcıların beğenisine sunacağı OnePlus 9 ve OnePlus 9 Pro’da Qualcomm’un yeni işlemcisi Snapdragon 888 kullanacağı öğrenilmişti. Serinin daha uygun fiyatlı modeli olan OnePlus 9 Lite’ın da gücünü alacak işlemci ortaya çıktı.

OnePlus 9 Lite, Snapdragon 865 ile geliyor

OnePlus her ne kadar Lite ismini verse de serinin uygun fiyatlı modelinde bu senenin amiral gemisi telefon modellerine güç veren Snapdragon 865’i kullanacak. Bu bağlamda 2020 yılında OnePlus 8 Pro, Xiaomi Mi 10 ve Samsung Galaxy S20 FE 5G gibi akıllı telefonlara güç veren Snapdragon 865’i OnePlus 9 Lite’da da göreceğiz. 

Her ne kadar OnePlus 9 ve OnePlus 9 Pro’un tasarım detayları ve pek çok özelliği ortaya çıksa da, Çin merkezli teknoloji üreticisinin Lite versiyonu hakkında ortaya pek bilgi çıkmadı. Ancak bilinen kesin bir şey varsa o da, Lite modelinin diğer modellerden daha uygun bir fiyatla kullanıcı beğenisine sunulacağı olarak karşımıza çıkıyor. Her ne kadar Lite ismi verilse de cihazın performansı yüksek cihazlarla rekabet edebileceği tahmin ediliyor.

İlginizi Çekebilir:

OnePlus 9’un Yeni Fotoğrafları Ortaya Çıktı

OnePlus CEO’su, Şirketin İlk Akıllı Saat Modelinin 2021 Yılı Başlarında Tanıtılacağını Açıkladı 

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz