2021 yılının ilk aylarında piyasaya sürülmesi beklenen OnePlus 9 ’un yeni fotoğrafları ortaya çıktı. Çin merkezli üreticinin yeni akıllı telefonun tasarımı daha önce ortaya çıkan sızıntıların doğru olduğunu ortaya koyuyor. 

Çin merkezli teknoloji üreticisi OnePlus, yeni yılın ilk aylarında yeni akıllı telefonlarını piyasaya sunuyor. 2021 yılına girmemize sayılı günler kalan bu dönemde pek çok üreticinin yeni cihazlarıyla alakalı sızıntılar ve haberler de ortaya çıkmaya devam ediyor. Bu bağlamda Samsung’un yeni amiral gemisi akıllı telefonu S21’in ocak ayının başlarında tanıtılacağı bilgisi edilmişti. Yeni yılın başlarında Samsung’la birlikte OnePlus’ın da akıllı telefonuna göreceğiz. 

OnePlus’ın yeni akıllı telefonu OnePlus 9, muhtemelen mart ayında piyasaya sürülecek. Buna rağmen cihazla alakalı pek çok sızıntı ve tasarım görselini gördük. Elde edilen son verilere göre, OnePlus 9’un son fotoğrafları daha önce ortaya çıkan bilgileri destekler nitelikte. 

OnePlus 9 ince çerçeveli tasarımla geliyor

PhoneArena’da paylaşılan bir fotoğrafta OnePlus 9’un tasarım detayları net bir şekilde görülüyor. İsimsiz bir kaynağın paylaştığı fotoğrafta, cihazın arka tasarımında OPPO’nun genelde akıllı telefonlarında gördüğümüz bir kamera modülünün olduğu fark ediliyor. 

OnePlus 9’un arka kamera modülünde, LED flaşa ek olarak iki büyük sensör ve küçük bir üçüncü kameranın sahip olduğu görülüyor. Bununla birlikte görselde yer alan cihazın kamera modülünde, “Ultra Shot” ismi dikkat çekiyor. Ancak bu tasarımın nihai olup olmadığı henüz belli değil. Şirketin daha önceki modellerinde bunun yerine kamera özelliklerinin yazıldığını görmüştük. OnePlus’ın yeni akıllı telefonu OnePlus 9’da da bunu görebiliriz.

OnePlus 9’un ön tarafının tasarımına geldiğimizde ise, 6,55 inç büyüklüğünde ince çerçeveli bir ekranın yer aldığı görülüyor. Tasarım açısından OnePlus 8T’ye oldukça benzeyen OnePlus 9, bu bakımdan pek fazla bir yenilik sunmayacak gibi duruyor.

Cihazın yan tarafına bakıldığında ise, alüminyum olduğu varsayılan ince bir çerçevenin yer aldığı fark ediliyor. Telefonun üst kısmında ise mikrofon yer alıyor. Al tarafında geldiğimizde ise hoparlör ve USB Type-C bağlantı girişinin olduğu görülüyor. 

OnePlus 9’un mart ayında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Ancak şirketten gelen resmi bir açıklama henüz bulunmadığı için bu tarihin değişebileceğini belirtmekte fayda var.

İlginizi Çekebilir:

OPPO, 3 Kez Katlanan X 2021’i ve Yeni Kavramsal Tasarımlarını Sergiledi

Samsung Galaxy S21 Serisinin Tanıtım Tarihi Açıklandı

OnePlus 9 Pro’nun Render Görüntüleri Paylaşıldı

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll:

 

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz