Instagram, her geçen gün artan kullanıcı sayısıyla geniş kitlelerin kullandığı bir uygulama olmaya devam ediyor. Hem sosyal hem ticari amaçlarla kullanılabilen  Instagram, sosyal medyanın en önemli ayağını oluşturuyor. Yaptığı güncellemelerle de kullanıcılara yeni deneyimler sunmayı başarabilen  Instagram’da magazin, güzellik, haber, spor, moda olmak üzere pek çok konuda ve kategoride içeriklere ulaşmak mümkün. Kullanıcılar ise, herhangi bir konuda keşfettiği ve beğendiği içerikleri kendi hesabından paylaşma eğiliminde oluyor. Zaten Instagram’ın hedeflerinden biri de kullanıcıyı olabildiğince etkileşime sokmaktır. Böylece Instagram kullanıcıları beğendikleri fotoğrafları, videoları kendi hesapları üzerinden paylaşarak, zevklerini ve beğenilerini de takipçilerine iletmiş oluyor. Instagram üzerinden fotoğraf paylaşmak kolay fakat bir videoyu cihazımıza indirip nasıl paylaşacağımızla ilgili soru işareti söz konusu. Bu, özellikle de internette kullanıcıların en çok arattığı konuların başında geliyor. Biz de Tekno Safari editörleri olarak Instagram’dan nasıl video indireceğinizi ve bu videoyu nasıl paylaşacağınıza değindik. İşte; ‘Instagram’dan nasıl video indirilir’? ‘Instagram’dan indirilen videolar nasıl paylaşılır’? Detaylar haberimizde…

Instagram’da gördüğümüz ve beğendiğimiz videoları paylaşmak isteriz. Fakat bu videoları ‘hikayene gönderi olarak ekle’ seçeneğiyle paylaştığımızda hem yalnızca story atmış oluyor hem de diğer kullanıcılar üzerine dokunup videonun paylaşıldığı sayfaya gitmediği sürece izleyemiyor. Dolayısıyla bir içerik paylaştığımızda takipçilerimizin buna direkt olarak ulaşmasını ve anında izlemesini tercih ediyoruz. Ayrıca beğendiğimiz bir videoyu akış gönderisi olarak paylaşmayı da tercih edebiliyoruz. Tüm bunlar için, öncelikle paylaşmak istediğimiz videoyu cihazımıza indirmemiz gerekiyor. Bunun için de Store mağazalarında yer alan çeşitli uygulamaları yüklemek gerekiyor. Bu haberimizde, öncelikle InsTake Downloader uygulamasını telefonumuza indirdik, ardından Instagram hesabımız üzerinden denedik. İşte; ‘Instagram’dan nasıl video indirilir’? ‘Instagram’dan indirilen videolar nasıl paylaşılır’ tüm detaylarıyla haberimizin devamında. 

Instagram’dan Nasıl Video İndirilir? 

Instagram'dan İndirilen Videolar Nasıl Paylaşılır?

Öncelikle siz de Store mağazalarına girerek InsTake Downloader uygulamasını indiriyorsunuz.  

Instagram'dan İndirilen Videolar Nasıl Paylaşılır?

Instagram hesabınızdan indirmek istediğiniz videoya geliyorsunuz. 

Instagram'dan İndirilen Videolar Nasıl Paylaşılır?

Ardından sağ üstte gördüğünüz ‘üç nokta’ şeklinde yer alan ifadeye dokunuyorsunuz. Buraya dokunduğunuzda karşınıza ‘bağlantıyı kopyala’ seçeneği çıkacaktır ve son olarak da bu yazıya dokunuyorsunuz. 

Instagram'dan İndirilen Videolar Nasıl Paylaşılır?

Fotoğraftaki gibi ‘bağlantı kopyalandı’ yazısını ekranınızda göreceksiniz. 

Instagram'dan İndirilen Videolar Nasıl Paylaşılır?

Daha sonra Instagram hesabınızdan çıkıyor ve InsTake Downloader uygulamasına geliyorsunuz. Uygulamayı açar açmaz kopyaladığınız bağlantı, ‘URL kontrol ediliyor’ şeklinde hazırlanıyor. Bu adım yalnızca birkaç saniyenizi alıyor. 

Instagram'dan İndirilen Videolar Nasıl Paylaşılır?

Hemen ardından uygulama kopyaladığınız bağlantıyı telefonunuza indirmeye hazır hale getiriyor ve ‘İndir’ yazan kutucuğa dokunuyorsunuz. 

Instagram'dan İndirilen Videolar Nasıl Paylaşılır?

Galerinize geliyorsunuz ve gördüğünüz gibi indirdiğiniz videolar  InsTake Downloader isimli albümde saklanıyor.  

Instagram’dan İndirilen Videolar Nasıl Paylaşılır?

Instagram'dan Nasıl Video İndirilir?

Bu videoyu Instagram hesabınızda paylaşabilmeniz için okla gösterdiğimiz ‘paylaş’ ifadesine dokunuyorsunuz. 

Instagram'dan Nasıl Video İndirilir?

Feed ve Stories olmak üzere iki ayrı seçenek ekranınıza gelecektir. Buradan isterseniz story olarak isterseniz de akış gönderisi olarak videonuzu paylaşabilirsiniz. 

Instagram'dan Nasıl Video İndirilir?

Feed’ seçeneğini tercih ettiğimizde gördüğünüz gibi akış gönderisi olarak hesabımızda paylaşabiliyoruz. 

Instagram'dan Nasıl Video İndirilir?

Stories’ seçeneğiyle ise yine hesabınızda bu kez hikaye gönderisi şeklinde indirdiğiniz videoyu paylaşabiliriz. 

Instagram'dan Nasıl Video İndirilir?

InsTake Downloader uygulamasında ‘indirilenler’ seçeneğine geldiğinizde de geçmişte indirdiğiniz videoları görebilirsiniz. Bu videoları hesabınızda paylaştıktan sonra telefonunuzdan silmiş olsanız bile uygulamada saklanacaktır. Eğer tekrar aklınıza gelir ve hesabınızda paylaşmak isterseniz, fotoğrafta okla gösterdiğimiz ‘üç nokta’ ifadesine dokunabilirsiniz. Burada, ‘paylaş’ seçeneğini göreceksiniz ve böylece tekrar indirmeye gerek duymadan yukarıda bahsettiğimiz biçimde hesabınızda paylaşabilirsiniz. 

Instagram’dan video indirmek için kullanabileceğiniz uygulamalara Store mağazalarından ulaşabilirsiniz. InsTake Downloader dışında oldukça fazla uygulama göreceksiniz. Fakat, kullanımı basit ve sade olduğu için Instagram’dan nasıl video indireceğinizi bu uygulama üzerinden anlattık. Yalnızca, uygulamada karşınıza çıkan reklamlardan rahatsızlık duyabilirsiniz. Fakat, videonun bağlantısının taranması ve indirme işlemi çok hızlı bir şekilde gerçekleşiyor. Dolayısıyla uygulamada fazla vakit geçirmeye gerek olmadığı için reklamlara tahammül edilebiliyor.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız. 

İlginizi çekebilir: 

ZTE, Yeni Ekran Altı Kamera Teknolojisini ve Dünyanın İlk Ekran Altı 3D Yüz Tanıma Teknolojisini Duyurdu 

Türkiye’nin Antiviral ve Antibakteriyel Teknolojiye Sahip İlk ve Tek Telefon Kılıfı, Kullanıcı Beğenisine Sunuldu!

Dijital Yayın Platformlarının Medyadaki Görünürlük Oranı, Son 5 Yılda Yüzde 2 Bin Arttı! 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz