Paribu Card Kripto Parayla Ödeme

Paribu, kripto parayla ödeme ve alışveriş yapmaya olanak tanıyan ‘Paribu Card’ hizmetini duyurdu. Kripto parayla ödeme kartının, Türkiye’de bir ilk olma niteliği taşıdığı ifade edildi.  

Kripto para işlem platformu Paribukullanıcılarının Paribu hesaplarındaki kripto parayla alışveriş ve ödeme yapabilmelerine olanak tanıyan Paribu Card’ hizmetini tanıttı. Kripto parayla ödeme kartının, Türkiye’de bir ilk olma niteliği taşıdığı ifade edildi. Aktarılan detaylara göre; banka kartlarında olduğu gibi milisaniyeler içinde ödeme yapmayı mümkün hale getiren ‘Paribu Card’ ile kullanıcılar, ödemelerini parola girerek ya da temassız ödeme seçeneğiyle gerçekleştirebilecek.  

Paribu Card’ sahipleri ayrıca, kartlarını yurt içinde ve dışında alışverişlerde kullanabilecek ve ATM’ler aracılığıyla TL çekme işlemi yapabilecek. Bununla birlikte kullanıcılar; Paribu’da bakiyeleri bulunan kripto paraları alışverişlerde kullanmak için seçebilecek, sıralayabilecek ve istedikleri kripto paraları muaf tutabilecek. Paribu’ya üye olan ve kimlik doğrulmasını tamamlayan kullanıcılar, 29 Ekim tarihi itibarıyla “www.paribu.com” üzerinden başvurmaları halinde ‘Paribu Card’a sahip olabilecek. 1 Ocak 2021’e kadar ön başvuru yapan kullanıcılar, ‘Paribu Card’ı ücretsiz edinebilecek. Kart ile ilgili detaylı bilgiye erişmek isteyen kullanıcıların, “ParibuLog” sayfasını ziyaret etmesi gerekecek.  

Diğer yandan; ‘Visa’ ve ‘Param’ ile birlikte Türkiye’de bir ilke imza attıklarını belirten Paribu CEO’su Yasin Oral, konuya ilişkin açıklamasında “Kullanıcılarımızın beklentilerini göz önünde bulundurarak yenilikler getirmeye devam ediyoruz. Kullanıcılarımız Paribu Card ile alışverişlerinde, tıpkı banka kartlarında olduğu gibi anında ödeme yapabilecek. Paribu Card, bir yatırım aracı olarak kabul gören kripto paraların gündelik hayatımızda daha fazla yer alması açısından önemli bir adım” ifadelerine yer verdi. 

Paribu Card, sanal kart oluşturma seçeneğiyle birlikte geliyor 

Paribu Card

Paylaşılan diğer detaylara göre; 750 bin kullanıcısı bulunan kripto para işlem platformu Paribu, kullanıcılarının veri ve varlıklarını en güncel ve gelişmiş güvenlik tedbirleriyle koruyor. Kullanıcı verilerini “KVKK” hükümlerine göre güvence altına alan şirket, bu konuda hassas güvenlik prosedürleri ve protokolleri uyguluyor. Kullanıcılarının yalnızca hesaplarındaki meblağ kadar harcama yapmasına olanak tanıyan ‘Paribu Card’ ise sanal kart oluşturma seçeneğiyle de kullanıcıların ek güvenlik beklentisini karşılıyor. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Kripto Para Türkiye’de Sanıldığı Kadar Yaygın Değil!

BtcTurk, Futbol Branşında Kadın ve Erkek Milli Takımlarının Ana Sponsoru Oldu 

UNICEF, Türkiye’de Kripto Para ile Bağış Kabulüne Başladı 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz