Sosyal medya platformu Twitter yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Twitter kullanıcıların paylaştıkları tweetleri geri almaya olanak tanıyan ‘Geri Al’ düğmesi ile gönderilen tweetleri geriye döndürecek.

Son zamanlarda bünyesine pek çok yeni özellik ekleyen Twitter, platformda daha iyi ve farklı deneyimler sunmak için çalışmalarını sürdürüyor. Bu bağlamda Clubhouse benzeri sesli odalar özelliği Spaces’ı test etmeye başlayan şirket ayrıca, Topluluklar ve Super Follows özelliklerini duyurmuştu. Ortaya çıkan yeni bir bilgi ise şirketin atılan tweetleri geri aldıracak bir özellik üzerinde çalıştığını gösterdi. 

Tersine mühendislik uzmanı Jane Manchun tarafından ortaya çıkarılan yeni bir sızıntı, Twitter’ın kullanıcıların attıları tweetleri geri almaya yardımcı olacak bir özelliği test ettiğini gözler önüne serdi. Şirket yeni özelliğini kullanıcı hizmetine sunarsa, atılan tweet’ler gönderildikten birkaç saniye sonra geri alınabilecek. 

Twitter’ın şu an için test ettiği ortaya çıkan ‘Geri Al Düğmesi’ kullanıcıların sadece attıkları tweetleri geri almalarına değil aynı zamanda eğer yanlış bir şey varsa daha sonra düzeltmelerine de imkan tanıyacak. 

Twitter ‘Geri Al Düğmesi’ nasıl çalışacak?

Jane Manchun’un ortaya çıkardığı bu yeni özelliği kullanabilmek için ‘Geri Al Düğmesi’ne tıklandığında, tweet oluşturucu geri geliyor. Bu noktada kullanıcılara düzenleme yapma imkanı tanınıyor ancak bazı önemli uyarılar çıkıyor. Bunlardan ilki bu düğmenin sadece 5 saniye süreyle etkin kalıyor olması. Bu bağlamda kullanıcılar tweetlerini düzenlemek için bu süre içinde değişikliklerini yapmalı. İkincisi ve en önemlisi ise tweet gönderildiğinde özellik etkinse ana sayfada tweetin görülmemesi olarak öne çıkıyor. 

Twitter’ın şu an için test ettiği yeni özellik pek çok kullanıcı tarafından uzun süredir isteniyordu. Geçmişte birkaç kez benzer özellikler test eden şirket özelliği riskli olduğu için getirmeyeceğini açıklamıştı. Ancak görünen o ki şirket bu kararını bir kere daha gözden geçirmek istedi. Bakalım Twitter, tweetlerin gönderildikten sonra düzenlenmesine imkan tanıyan ‘Geri Al Butonu’nu kullanıcı hizmetine sunacak mı, bekleyip birlikte göreceğiz.

İlginizi Çekebilir:

Deep Nostalgia ile Ölmüş Kişilerin Fotoğrafları Canlanıyor

Twitter Clubhouse Benzeri Spaces Özelliğini Android Ekosisteminde Test Etmeye Başladı

Küresel İnternet Kullanımı, Perseverance, Tesla Bitcoin Geliri | Haftalık Teknoloji Programı #7:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz