Cuma, Şubat 26, 2021
Ana Sayfa Teknoloji Apple Türkiye Satışları Durdurdu! iPhone 12 mi Geliyor?

Apple Türkiye Satışları Durdurdu! iPhone 12 mi Geliyor?

Bu sabah saatleri itibariyle Apple.com adresi üzerinden ürün satın almak isteyen tüketiciler,”Hemen döneceğiz.” uyarısıyla karşılaştı. Ancak güncelleme Türkiye ile sınırlı değil. Akıllara “iPhone 12 serisi geliyor mu?” sorusu gelse de Apple’ın global sitesinde de benzer bir uyarı bulunuyor. 

Kısa süre önce iPhone 12 serisini duyuran ve ABD başta olmak üzere çeşitli ülkelerede satışlara başlayan Apple , sitesinde yeni bir güncelleme yapıyor. Lansman günlerinde sitesinde satışları durduran ve fiyat güncellemesi yapan şirketin bu düzenlemesi oldukça iyi biliniyor. Bu hareket iPhone 12 serisinin Türkiye’de piyasaya çıkışıyla ilişkili olabilir. Ancak benzer bir duruma global site de görülüyor. Bu sebeple Apple fiyat güncellemesi mi yapıyor gibi bir soru işareti de doğurdu.

Şirketin bugün sabah saatleri itibariyle hem global hem de Türkiye sitesinden satışların durdurulduğu görülüyor. apple.com/tr adresine giden kullanıcılar “Hemen döneceğiz. Apple Store’da bazı güncellemeler yapıyoruz. Lütfen yakında tekrar deneyin.” uyarısıyla karşılaşıyor.

apple fiyat güncellemesi

Benzer Bir Güncelleme Global Sitede de Yapılıyor 

Sitede güncelleme olması ilk olarak akıllara iPhone 12 serisinin Türkiye’de satışa çıkışıyla ilişkilendirildi. Şirket yeni ürünleri piyasaya sürmeden önce genelde bu şekilde güncelleme yapıyor ve bu oldukça bilinen bir durum. Ancak benzer bir durum da apple.com adresinde görülüyor. Bu durum konuyu Türkiye’ye özel olmaktan çıkarıyor. Burada farklı olarak tüketiciler “Erkencisin. Ön sipariş 05:00 PST’de başlayacak. Ekstra uykunun tadını çıkarın.” uyarısı ile karşılaşıyor. En azından global sitede siparişlerin tekrar ne zaman açılacağına ilişkin bir bilgilendirme yer alıyor. Bu bilgilendirmeye bağlı olarak Pasifik zaman dilimine göre saat 05.00’da satışlar tekrar açılması bekleniyor. Eğer bu zaman dilimi Türkiye için de uygulanacak olursa siparişlerin Türkiye’de saat 16.00’da açılması gerekecek.

apple fiyat güncellemesi

Yapılan güncelleme belli ürün gruplarına ilişkin olmayıp, Apple.com’da satılan tüm ürünlere ilişkin olması da dikkat çeken bir diğer husus oldu. Şirketten henüz konuya ilişkin yapılmış bir açıklama bulunmuyor.

iPhone 12 serisi henüz Türkiye’de satışa sunulmasa da diğer Apple ürünleri ve yine Eylül ayında tanıtılan Apple Watch Series 6 ve yeni iPad Air Türkiye applre.com/tr adresi üzerinden satın alınabiliyordu. Şirket, kısa bir süre önce de 10 Kasım’da yeni bir etkinlik düzenleyeceğini de duyurmuştu.

Diğer yıllara nazaran oldukça farklı bir strateji izleyen şirket, bu yıl lansman sayısını 3’e çıkarmış ve tüketicinin heyecanını daha uzun süre diri tutacak bir strateji izlemişti. Ancak bu durumda elbette Covid-19 nedeniyle yaşanan üretim ve tedarik sıkıntılarının da etkisi oldukça büyüktü.

İlginizi çekebilir: 

Apple ‘One More Thing’ Etkinliği 10 Kasım Tarihinde Yapılacak 

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR